Davide Santon kończy karierę

AS Roma była ostatnim klubem w karierze Davide Santona. Były obrońca Giallorossich zapowiedział zakończenie kariery. Decyzja była podyktowana stanem zdrowia piłkarza.

fot. © asroma.com

Były obrońca Giallorossich, Davide Santon, którego kontrakt z Romą wygasł latem, zapowiedział zakończenie kariery z powodu problemów ze zdrowiem w wieku 31 lat.

„Jestem zmuszony przestać grać w piłkę nożną”, powiedział włoski obrońca w niedawnym wywiadzie dla TMW Radio. „Moje ciało, ze względu na liczne kontuzje, których doznałem przez lata, nie może już sobie radzić z tym sportem. Nie chcę przechodzić na emeryturę, ale muszę”.

„W zeszłym roku – po wykluczeniu z zespołu – cały czas przechodziłem badania lekarskie, które niestety wykazały, że nie mogę kontynuować gry. Nadal mogę chodzić o własnych dwóch nogach, ale to nie wystarczy do profesjonalnej gry w piłkę nożną” – kontynuował Santon.

„Jeśli muszę podjąć grę w strachu przed dalszym zranieniem siebie, to tego nie chcę. Grałem w strachu przez wiele lat. W ciągu ostatnich kilku lat granie w piłkę nie było już zabawą: było bólem i cierpieniem.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Romulus
  9 września 2022, 15:28

  Szkoda gościa. Wielu z nas go krytykowało za członkostwo w klubie kokosa, ale pewnie Santon nawet nie przeszedłby badań medycznych w innym klubie, więc wyboru zbytnio nie miał

 • buker7
  9 września 2022, 15:57

  A za czasów gry w Interze mówiło się że to będzie najlepszy prawy obrońca naszej galaktyki

 • Quattro
  9 września 2022, 20:00

  Słaby piłkarz był, ale za to przystojny :D

  • Omen
   9 września 2022, 23:30

   :D

 • abruzzi
  9 września 2022, 20:22

  No cóż, jeśli chodzi o te badania medyczne, to nawet swego czasu dwukrotnie nie przeszedł ich w Premier League, jak Inter próbował go tam sprzedać.

 • Sztofer
  9 września 2022, 23:25

  Fajnie ze jak zgarnol kasa … to sie przyznaje ze byl nie do grania :) pasozyt zwyczajny ale go rozumia ;) kazdy by ciągnął ktos z nim kontrakt podpisol ;)

  • Sztofer
   9 września 2022, 23:27

   Fajnie ze tak zgarniol kasa … to teraz sie przyznaje ze byl nie do grania :) pasozyt zwyczajny ale go rozumia ;) kazdy by ciągnął ,ktos z nim kontrakt podpisol ;)
   Odpowiedz