Czy Roma potrzebuje Mortena Hjulmanda?

W ostatnim czasie pojawia się wiele doniesień jakoby kluby z czołówki Serie A miały być zainteresowane kapitanem US Lecce. W kręgu zainteresowań wymienia się także AS Romę.

fot. © asroma.com

Nie tylko AS Roma jest zainteresowana młodym Duńczykiem, do walki o piłkarza mogą włączyć się także Juventus oraz Napoli.

Zawodnik Lecce przeżywa świetny okres, w poprzedniej kampani zaliczył aż 37 występów w Serie B (zaledwie jedno ominięte spotkanie), w tym sezonie już w roli kapitana rozegrał aż 24 spotkania, każde z nich zaczynając w pierwszej jedenastce.

Nie dziwi więc fakt że 23-letni pomocnik zaczął znajdować się na celowniku coraz to mocniejszych drużyn. 

Już w lutym ceniony włoski dziennikarz Fabrizio Romano pisał o odrzuconej przez Lecce ofercie w wysokości 13 milionów euro. Jest to fenomenalna cena patrząc na to że został kupiony za niecałe 200 tysięcy euro, ale włoski klub nie zamierza się spieszyć z decyzją i zapewne wolą najpierw znaleźć jego zastępcę i dopiero potem myśleć o ewentualnej sprzedaży.

Ale dość o pieniądzach, jakim piłkarzem jest Morten Hjulmand?

Sam o sobie mówi w wywiadzie dla TLN TV: “Powodem dla którego tak dobrze odzyskuję piłki może być to że dobrze czytam gre, uczę się o przeciwniku przed meczem i do tego mam dobre wyczucie co zrobi rywal i gdzie poda piłkę. Może być to zasługa naturalnego instynktu, który posiadam.”

Jego dobrą grę w formacjach defensywnych mogą potwierdzić statystyki. Nieważne czy dotyczą odzyskanych piłek, odbiorów czy wygranych pojedynków w powietrzu Duńczyk znajduje się w czołówce. Z jego grą jednakże wiąże się jedno ryzyko, popełnia bardzo dużo fauli, aż 41 w tym sezonie przez co obejrzał 7 żółtych kartek z czego jedną bezpośrednią czerwoną za brutalny faul na Belottim.

Na szczęście nie trzeba się martwić o aklimatyzację Duńczyka, szybko zadomowił się w nowej drużynie po transferze z Austrii. Mówi płynnie po angielsku i włosku. W wyżej cytowanym wywiadzie mówił także, że dzięki Duńskiej mentalności i swojemu zapałowi do ciężkiej pracy nie jest dla niego problemem wpasować się w nowe środowisko.

Młody piłkarz na takiej pozycji mógłby okazać się bardzo pożyteczny szczególnie że Nemanja Matić i Bryan Cristante mimo dobrej gry w tym sezonie młodsi nie będą a szykowanie im zastępców może okazać się kluczowe w następnym sezonie. Największą przeszkodą zapewne okaże się cena, która dzięki dalszej dobrej grze piłkarza i zainteresowaniu szerszego grona klubów może sięgnąć nawet 20 milionów euro.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • abruzzi
  15 marca 2023, 18:37

  Bardzo dobry tekst. Witamy w redakcji :)
  Co do piłkarza, to powinniśmy właśnie takich graczy szukać, z tym że, przy naszych finansach, lepiej jest to robić wcześniej, a nie jak gość już się pokazał i latem będzie licytacja, która pewnie przekroczy nawet 20 mln euro.

  • Antoni_Lesniczek
   15 marca 2023, 21:32

   Dzięki śliczne, także uważam że znajdowanie takich graczy jest bardzo uważne, szczególnie piłkarze ze skandynawii ostatnio błyszczą w wielu topowych ligach.

 • Quattro
  15 marca 2023, 19:06

  Świetnie się czyta. Obiektywny, a nie subiektywny tekst. Witamy i czekamy na więcej.

  • Antoni_Lesniczek
   15 marca 2023, 21:33

   Wielkie dzięki, dopiero wracam do regularnego pisania, a takie komentarze tylko dodają motywacji!

 • Mancol
  15 marca 2023, 20:34
  • Antoni_Lesniczek
   16 marca 2023, 15:34

   dokładnie :D

 • Canis
  15 marca 2023, 20:57

  W takim United, to pewnie nawet nie wierzą, że są jeszcze do kupienia piłkarze poniżej 50 milionów euro a my się zastanawiamy skąd by tu wytrzasnąć 20 na transfer. Futbol równych szans 😜

  • Antoni_Lesniczek
   15 marca 2023, 21:37

   Smalling w ewentualnym meczu przeciwko United w lidze europy to rozjedzie Antonego bez większego problemu😎

 • Barteq
  16 marca 2023, 09:46

  Super tekst, powiew świeżości! Brawo Antoni!

  • Antoni_Lesniczek
   16 marca 2023, 15:34

   Dzięki śliczne!!

 • Werewolf
  16 marca 2023, 11:54

  Ostatnio rzadko się udzielam na stronie, ale nowy członek redakcji to wielkie wydarzenie. Dziękuję za dołączenie do redakcji i pracę na rzecz nas kibiców i pasjonatów! Powodzenia!

  • Antoni_Lesniczek
   16 marca 2023, 15:35

   Taka praca to tylko i wyłącznie przyjemność, mam nadzieję że następne teksty też będą się podobać