Czerwony Vina, problemy Svilara: ROMA – CADIZ 0-3

Zespół Giallorossich przegrał 0-3 z Cadiz w pierwszym z trzech sparingów, jakie rozegra na zgrupowaniu w Portugalii. Do zapamiętania z meczu pozostaną czerwona kartka dla Viny oraz słaba postawa bramkarza, Svilara.

Od wysokiej porażki rozpoczęli Giallorossi tygodniowe zgrupowanie w Algrave. Zespół Mourinho przegrał z przedostatnią ekipą La Liga, Cadiz, 0-3. Roma grała całą drugą połowę w osłabieniu, a kolejne słabe zawody rozegrał drugi bramkarz, Svilar.

Mourinho zdecydował się na grę tróją w defensywie, którą to uzupełnił Vina. Obok niego dysponowany w sparingu był już Zalewski. Obydwaj wrócili wcześniej z przysługującej im przerwy po Mundialu. Do gotowości powrócili też wcześniej kontuzjowani El Shaarawy, Pellegrini, Spionazzola i operowany Cristante. Nieobecnymi z powodu kontuzji byli Wijnaldum, Darboe i Belotti. Do kadry wrócił też Karsdorp, który wyszedł na murawę w pierwszym składzie. W przodzie Abrahama mieli wspierać Pellegrini i Zaniolo. Mieli, gdyż to rywal, a nie Giallorossi, rozdawał karty.

Cadiz mogło objąć prowadzenie już w 14 minucie, po prezencie ze strony Svilara. Co nie udało się teraz, wyszło 10 minut później, gdy Alcaraz pokonał strzałem prawą nogą bramkarza Romy. Chwilę później pierwszy celny strzał oddali Giallorossi. Uderzenie Abrahama w środek wyłapał na dwa razy Ledesma. Od 38 minuty zespół Mourinho grał w 10. Czerwoną kartkę, za spóźniony faul, zobaczył Vina. Na boisku doszło do zamieszania.

W przerwie Portugalczyk zrobił osiem zmian, ale grająca w osłabieniu Roma nie miała odpowiedzi na prowadzenie rywala. Przeciwnie, to on podwyższył w 68 minucie za sprawą Bongondy. W końcówce doszło do kolejnego zamieszania i nerwowości na boisku, za co żółtymi kartkami ukarani zostali Cristante i Sobrino. W doliczonym czasie gry wynik, na 0-3, ustalił Negredo.

Svilar – Mancini (46′ Smalling), Kumbulla, Viña – Karsdorp (46′ Celik), Bove (46′ Ibanez), Matic (46′ Cristante), El Shaarawy (46′ Spinazzola) – Zaniolo (46′ Volpato, 80′ Zalewski), Pellegrini (46′ Camara) – Abraham (46′ Shomurodov).