Czerwona kartka Mourinho, prokuratura wszczyna śledztwo

Prokuratura Federalna wszczęła śledztwo w sprawie epizodu, który doprowadził do usunięcia z ławki trenera Romy, José Mourinho podczas wczorajszego meczu z Cremonese.

fot. © asroma.com

Trener Giallorossich i czwarty sędzia, Marco Serra zostaną wkrótce przesłuchani. Special One nie wyklucza podjęcia kroków prawnych

„Serra to kłamca” grzmiał wczoraj Mourinho. „Chcesz wiedzieć, co się stało? W meczu dochodzi do normalnych sytuacji, jak 50 innych, w których czwarty sędzia zwykle mówi trenerowi, aby zachował spokój i usiadł. Jestem emocjonalny, ale nie szalony. A jeśli zareagowałem w ten sposób, stało się coś poważnego” – stwierdził Mourinho po spotkaniu.

Wszystko zaczęło się po kontakcie między Kumbullą a Tsadjoutem, w którym Mourinho poprosił o wyjaśnienia i gdzie Serra zdawał się odpowiadać Mou: „Zajmij się swoimi pieprzonymi sprawami”. Co rozwścieczyło Portugalczyka. Po czerwonej kartce czwarty arbiter miał dodać: „Wszyscy robią Cię w ch*uja… idź do domu, idź do domu”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • ryniek
  1 marca 2023, 12:26

  Potwierdzone, że takie słowa zostały skierowane w stronę muchomora. Jest nagranie na którym dokładnie wszystko widać i słychać :)

  • SilesiaRoma82
   2 marca 2023, 18:41

   Masz te nagranie gdzies??

 • mold
  1 marca 2023, 12:40

  Zakładam, że ten komentarz o rob… w ch… był ironiczny bo u nas Muchomorek wszędzie widzi złe sędziowanie jak nie idzie (chociaż wczoraj w Cremonie sędzia nie dojechał, taka prawda). Sędziowie powinni zachować spokój pomimo wszystko, natomiast zdaję sobie sprawę jak wku…. jest gdy jakiś typ kwestionuje wszystko i wszystkich przez 90 parę minut nad uchem. Mam nadzieję, że zbadają sprawę i jeżeli obie strony nagrabiły, to obie dostaną dyskwalifikację. Nam chyba lepiej idzie jak Siwego nie ma na ławce i tak.

  P.S. "zajmij się swoimi pieprz…. sprawami" ten techniczny był po prostu kibicem Romy, który widzi że Muchomor od 1,5 roku rzuca piłkę chłopakom i mówi pograjcie sobie, coś tam strzelicie. I tak wygląda nasza gra w ataku właśnie i niebotyczne 2 bramki na 3 spotkania z najgorszą drużyną ligi od kilkudziesięciu lat :)

  • ryniek
   1 marca 2023, 12:53

   Ironiczny czy nie takie słowa nie mogą paść od arbitra w stronę trenera. W normalnym kraju sędzia od razu po meczu dostałby dyskwalifikacje

 • Totnik
  1 marca 2023, 12:56

  Ludzie co to przedszkole ? Taki wielki, wybitny trener i rzekomo niosący do Romy ten mityczny profesjonalizm miałby się dać wyprowadzić z równowagi za jakieś debilne słowa arbitra ??? To może czas na emeryturę i drinki pić na plaży. Ludzie jakie on bierze pieniądze, ma g…. obowiązek zachować spokój a nie robić cyrk i osłabić drużynę czerwona kartką. A arbiter to nie nasza sprawa, ma swoich przełożonych.

  • edemon
   1 marca 2023, 13:47

   Nie powiedziałbym, że czerwona dla Mou to osłabienie drużyny ;)

  • Totnik
   1 marca 2023, 15:31

   Racja :)

 • abruzzi
  1 marca 2023, 14:17

  Wiadomo jaki jest Muhumorinho. Ponoć wyzywał 13-latków Lazio na ostatni derbach tej kategorii wiekowej w Trigorii.
  Natomiast sędzia nie powinien sobie pozwalać na tego typu wycieczki, jeśli takowe były, bo audio nie ma, a jedynie czytanie z ruchu warg. W ogóle na innych filmikach ten sędzia wygląda trochę jak niepełnosprytny kibic rywali Romy, a nie arbiter piłkarski. Poza tym ręce się z kieszeni wyjmuje, jak się rozmawia, tłuku.

  • Totnik
   1 marca 2023, 15:33

   Wuj z sędzią. Nóż k… nie poto trener wszechczasów bierze taka pensje aby dać się wyprowadzić z równowagi przez byle sędziego. A bluzganie 13-latków? Naprawdę !? Nóż k… za takie pieniądze jakiś poziom jest chyba wymagany ??

  • monolit
   3 marca 2023, 08:46

   Stary je… buc nic więcej :p egooo po za orbitę czekam na jego wywalenie i sprowadzenie w końcu jakiego ogarniętego trenera .

 • samber
  1 marca 2023, 14:51

  Sędziowie to nie powinni być przypadkowi ludzie z ulicy. Wyobrażacie sobie żeby urzędnik wyzywał od ch* niegrzecznego petenta? Otóż nie, urzędnik wezwie ochronę i go wywali. A już np. o sędziach w sądzie nie wspomnę. Jest to niedopuszczalne i nie ma na takie zachowanie usprawiedliwienia. Trener też powinien uważać co mówi, ale na trenera są właśnie te żółte i czerwone kartki aby go utemperować.

 • RomanoItaliano
  1 marca 2023, 17:07

  Zycie, pewne zasady trzeba mieć. Jak ktoś go obraził to w pełni popieram!

 • SilesiaRoma82
  2 marca 2023, 18:28

  Widac jak lekceważąco nas traktują. Jak sędzia moze strzelić takie cos,do trwnera w ogóle?? Mourinho to nie jest gosc, który wygral puchar Polski, tylko wszystko co mozna w klubowej. Jesli gdzies jest nagranie, na ktorym widac te obraźliwie slowa sędziego to tamat zamknięty