Coppa Italia Femminile: Milan 1-0 Roma: Giallorosse przegrywają pierwszy mecz półfinałowy.

Kobiecy zespół AS Roma przegrał 1:0 z AC Milan w pierwszym meczu półfinałowym Coppa Italia.

Drużyna Maurizio Ganza pokonała Romę 1-0 w pierwszym spotkaniu półfinałowym i zagra w meczu rewanżowym na Tre Fontane z przewagą jednego gola.

Decydująca bramka padła w 42. minucie, kiedy to Martina Piemonte zręcznie skierowała piłkę głową do bramki po rzucie rożnym wykonanym przez Dubcovą. Drużyna Alessandro Spugny była blisko zdobycia gola w pierwszej połowie, ale w drugiej części meczu miała problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką Baab.

Rewanż już za tydzień w sobotę 11 marca.

MILAN: Baab; Guagni, Mesjasz, Nouwen, Andersen; K. Dubcova, Adami, Grimshaw; Bergamaschi (89′ Soffia), Piemonte, Vigilucci.
Ławka: Giuliani, Fusetti, Sevenius, Bahlouli, Carage, Fedele, M. Dubcova.
Trener: Maurizio Ganz

ROMA: Ohrstrom; Bartoli, Linari, Minami; Glionna, Greggi, Losada (46′ Wenninger), Giugliano, Haavi (71′ Serturini); Andressa (71′ Kramzar); Giacinti.
Ławka: Ceasar, Di Guglielmo, Cinotti, Landstrom, Ciccotti, Kollmats.
Trener: Alessandro Spugna

Bramki: Piemonte 42′ (Milan)