Conte i Lukaku blisko Napoli

Nie jest tajemnicą, że Romelu Lukaku lada moment opuści AS Roma. Jednak najprawdopodobniej nie będzie to daleka ucieczka z Rzymu, a przeprowadzka do sąsiędniej Kampanii, gdyż klub z Neapolu zbroi się przed nowym sezonem.

fot. © asroma.com

Corriere della Sera (M. Colombo, M. Scozzafava) – Prace nad sprowadzeniem Conte do Napoli postępują sprawnie, choć w pełnej tajemnicy. Klub z Neapolu i włoski trener doszli do porozumienia także w kwestii finansowej. Były szkoleniowiec Tottenhamu wykazał się rozsądkiem w negocjacjach dotyczących rekordowego dla klubu wynagrodzenia oraz premii (6,5 miliona euro rocznie wobec początkowo żądanych 8 milionów).

Również rynek transferowy odgrywa znaczącą rolę: Conte nie będzie mógł liczyć na Osimhena, który ma wiele ofert, ale ma już swojego faworyta na pozycję środkowego napastnika – Romelu Lukaku, z którym zawsze świetnie się rozumiał. Aby dojść do porozumienia, należy jednak przekonać Chelsea, właściciela karty zawodnika, która jest zainteresowana pozyskaniem Osimhena, chcącego przejść do Premier League, ale niechętnego do płacenia pełnej kwoty klauzuli wynoszącej 130 milionów euro. Możliwa kompensacja techniczna może odpowiadać Napoli, ale wymaga dalszych dyskusji.

Z innych roszad trenerskich w Serie A, AC Milan zakontraktował znanego romanistom Paulo Fonsecę, z kolei Italiano jest faworytem do przejęcia po Mottcie roli trenera w Bologni.

Komentarze

 • Malinek
  27 maja 2024, 11:57

  Napleci to zdecydowanie klub który Rom kocha od dziecka. W końcu spełni marzenie.
  😉😉

 • takitam
  27 maja 2024, 12:37

  Osobiście wolałbym, aby Lakaka sobie poszedł do Arabów.

 • lilninja
  27 maja 2024, 12:50

  Jaja będą jak Fonseca wygra serie A

  • Canis
   27 maja 2024, 21:48

   Chyba na trąbce 😄 Fonseca to dzban patentowany. Niczego nigdzie nie wygra.

 • samber
  27 maja 2024, 12:53

  Sezon podsumowaliście :) Mnie bardzo zmartwił wczorajszy mecz, bo trener chciał to wygrać. Paru zawodników naprawdę coś próbowało, ale ogólnie to marnie wypadliśmy. Dlaczego się tym niepokoję? Bo pytanie brzmi kto tu rządzi trener czy zawodnicy którym się nie chce i nie grają? Inna sprawa, że taki Abraham to nawet może sobie chcieć, ale i tak nic z tego nie będzie. Abraham poprawił się tylko w jednym elemencie: nie blokuje już strzałów swoich kolegów z drużyny. Za to brawo! :)

  • volt17
   27 maja 2024, 12:57

   Mi się akurat wydawało, że pod względem "chcenia" to nie chciało się tylko Auourarowi, reszta wyglądała mi na zaangażowanych, tylko niestety paralitycznych

 • Totnik
  27 maja 2024, 12:55

  Chiesa podobno też :)

  • Canis
   27 maja 2024, 21:49

   Chiesa chce przedłużyć z Jude. Wstępnie się zgodził, teraz dogadują pieniądze.

  • Totnik
   28 maja 2024, 07:56

   Wielce prawdopodobne:)