Claudio Ranieri przechodzi na emeryturę

Jak oglosił 72-letni szkoleniowiec, rok 2024 jest jego ostatnim w świecie calcio.

fot. © asroma.com

Claudio Ranieri nie będzie już trenerem Cagliari i odejdzie z futbolu. Po kilku godzinach refleksji, jak donosi SkySport, trener z Testaccio zdecydował się zakończyć swoją niesamowitą karierę. Była to wiadomość, która krążyła już od kilku godzin, ale teraz stała się rzeczywistością. Zaledwie dwa dni temu, Ranieri świętował kolejny sukces, osiągając utrzymanie z Cagliari.

Rzymski trener i wielki romanista, przez lata zawsze wyróżniał się swoją wrodzoną łagodnością i profesjonalizmem wykraczającym poza normę. Ukochany przez tifosi Romy, gdzie przeżył niezapomniane chwile, zamyka na Sardynii swoją historię z futbolem, która trwała przeszło 50 lat.

Claudio Ranieri zaliczył 6 występów w Romie jako piłkarz i wracał do niej jako trener w latach 2009-2011 oraz w 2019 roku jako trener tymczasowy.

Największym osiągnięciem w bogatej karierze rzymskiego trenera jest niewątpliwie zdobycie tytułu mistrza Anglii z Leicester City w 2016 roku.

 

Komentarze

 • Totnik
  21 maja 2024, 22:18

  Wielki trener, wielki człowiek, wielki Romanista, będę za nim tęsknić. Grazie Tinkerman !!!!

 • hako
  21 maja 2024, 22:20

  Grazie Mister. Cieszę się, że pan Ranieri zapisał się na stałe w historii futbolu robiąc to legendarne mistrzostwo z Leicester. Do dziś brzmi to jak sen wariata.

 • riss
  21 maja 2024, 22:28

  Wielki trener, wielki człowiek, wielki romanista, duży szacunek dla tego Pana. To co zrobił w Anglii to do dzisiaj nie mieści mi się w głowie, rozwalił system chyba pierwszy i jedyny raz w historii.

 • samber
  21 maja 2024, 22:40

  Zawsze będę go szanował za postawę: "jak dzwoni Roma to się nie odmawia". On o tym może mało mówił, ale zawsze robił. Zawsze można było na niego liczyć. A przychodził jak byliśmy naprawdę w czarnej, żeby ratować dupsko klubowi. Jego styl gry był tu dość często krytykowany, ale ja nie miałem zastrzeżeń – lubię solidną defensywną grę.

 • Ureh
  22 maja 2024, 01:26

  Nasza sardyńska legenda! Wyciągnięcie z niebytu pod koniec lat 80-tych, cudowne uzdrowienie w zeszłym sezonie i dwa ratunki przed spadkiem. Wyspa pokochała Claudio, a Claudio pokochał wyspę. Przyjął ofertę, właśnie ze względu na klub, bo tu gdzie wszystko się zaczęło, także chciał skończyć. Napisałeś przepiękną kartę w historii Cagliari, podkreślając, że Casteddu to drużyna Twego serca. Cieszę się, że tak mogłeś to zakończyć. Grazie Mister!

 • Romulus
  22 maja 2024, 10:57

  Wspaniały człowiek i trener, to za jego kadencji rozpocząłem kibicowanie Romie. Wielka szkoda tego sezonu 2009/10, i Claudio i DDR zasługiwali na mistrzostwo z Romą, a zabrakło tylko zwycięstwa z Sampą

 • majkel
  22 maja 2024, 11:12

  Wspaniały trener i człowiek. Niesamowite ciepło od niego bije. Jak widzisz Claudio nie sposób się nie uśmiechnąć. Wielki Rzymianin i Romanista. Grazie Mister!

 • lilninja
  22 maja 2024, 12:58

  Za sezon z lisami szacun. Ja chyba najlepiej pamiętam Claudio jak trenował Juventus i ograł Real Madryt w LM.

 • Piotrek81
  22 maja 2024, 13:40

  Zasłużony trener, a jeszcze na koniec pracy w zawodzie awans i utrzymanie Cagliari. Piękna historia