Chłód ze strony Friedkinów, propaganda i światy równoległe

Dziennikarze z kręgu Romy i były gracze Giallorossich komentują ostatnie wydarzenia w obozie Giallorossich i wokół niego.

fot. © asroma.com

Alessandro Austini dla Tele Radio Stereo:

– Pellegrini nie rozwinął jeszcze tak swojej osobowości by czuć się graczem na równi z takimi jak Dzeko czy Dybala. On posiada ograniczenia natury fizycznej, brakuje mu kilku kilogramów i nieco siły. Dybala tego nie ma, ale ma stopy, których nie ma Pellegrini i być może żaden inny gracz w Serie A. Pellegrini jest numerem 8, którego przeobraża się w numer 10. Dybala jest z kolei numerem 10. To dwie zupełnie inne kategorie, ale nie jest to krytyka pod adresem Pellegriniego. Agent spisał się świetnie, gdyż Lorenzo jest opłacany jak gracz z wyższej kategorii. Mam nadzieję, że kiedyś Roma będzie mogła pozwolić sobie na oferowanie pieniędzy, na jakie zasługuje dany gracz i gdy taki gracz powie tobie nie, to wtedy będziesz mógł powiedzieć „zatem do widzenia”. Tak jak Milan-Donnarumma czy jak robiono wiele razy w Napoli. Gdy Roma będzie miała taką siłę, wówczas urośnie jako klub.

Tony Damascelli dla Radio Radio Mattino:

– Od 2013 roku Mourinho wydał w klubach 740 mln euro, dwa razy go zwolniono i zdobył trzy puchary. Mimo tego wszystkiego jest propaganda, że chcą go i poszukują wielkie kluby. On mówi dobrze po francusku, Ligue 1 i Bundesliga to jedyne ligi, w którym nie trenował. W Niemczech nawet o nim nie myślą, być może jedynie we Francji by go chcieli. O ile nie wybierze powrotu do Portugalli.

David Rossi dla Rete Sport:

– Przegranie derbów przed przerwą reprezentacyjną doprowadziło do generowania komentarzy i artykułów destrukcyjnych, które czytamy dzisiaj: stadion stoi pod znakiem zapytania, chłód ze strony Friedkinów, Smalling, który nie podpisuje kontraktu. Niestety stało się to, czego się obawialiśmy.

Mario Corsi dla Centro Suono Sport:

– Mancini powiedział, że Retegui jest nowym Batistutą, ale jeśli jest tak naprawdę, Roma powinna natychmiast go pozyskać. Smalling nie podpisze kontraktu? Chciałbym przypomnieć wszystkim jak Pinto mówił, że jest absolutnym kłamstwem, ze Inter rozmawia z Mkhitaryanem. Teraz Mkhitaryan gra w Romie wirtualnie, w świecie równoległym. Gaultieri z kolei, zamiast martwić się o ludzi cierpiących w szpitalach, jest zawsze gotowy do rozmawiania o stadionie. Gdy tylko wypowie się to słowo, jest gotowy mówić o tym wszędzie. Takie rzeczy powinny skłonić do stutysięcznych protestów pod ratuszem.

Paulo Cento dla Rete Sport:

– Szanse na awans do Ligi Mistrzów z poziomu ligowego? Powiem 25%, mecze, które pozostają, zaczynają przerzedzać te szanse, tak jak i możliwość odrobienia punktów. Dalej, Roma będzie myślami przy meczu w Rotterdamie: jeśli nie przegra, wówczas wszelkim priorytetem będzie Liga Europy. Nie ma sensu zaprzeczać, że Mourinho ustalił hierarchię już dawno… Procentowe szanse na wejście do Ligi Mistrzów z Ligi Europy? 60%. Moim zdaniem są większe szanse w pucharze. Przed nami jest Feyenoord, potem albo Leverkusen albo Belgowie, których nie pamiętam nawet z nazwy. Do finału pozostały cztery mecze. Wygranie Ligi Europy byłoby dodatkowo triumfem w sezonie, w którym jest ryzyko upadku.

Francesca Ferrazza dla Centro Suono Sport:

– Nie wiem co takiego zrobiła Roma Cassano, bowiem ciągle przemawia przez niego gorycz, złość. Mówi bzdury, kłamstwa. Jestem przerażona, jeszcze kilka lat temu nie uwierzyłabym, że może mówić takie rzeczy, ten, który zaogniał sprawy na boisku, który szalał na nim, a właśnie Roma zawsze go chroniła. Należy do tego chóru ludzi, którzy albo są związani ze starymi trenerami Romy albo starymi właścicielami i przemieniają się gdy mówi się o Mourinho.

Furio Focolari dla Radio Radio:

– Smalling jak Mkhitaryan? Już kilka miesięcy temu wyćwierkał mi wróbelek z Mediolanu, że jest już graczem Interu. Nerazzurri obiecali mu liczby, których żąda i których Roma nie chce mu dać. To poważny błąd Romy. Bez Smallinga na boisku jest zupełnie inny zespół. Jednak porozumienie z Interem zostało już osiągnięte, nie czarno na białym, ale dał słowo.

Stefano Agresti dla Radio Radio:

– Smalling znajduje się w fazie zaawansowanych negocjacji z Interem. Myślę, że czekają tylko by sprawdzić kto będzie nowym trenerem, gdyż dziś tego nie wiedzą. Bardzo prawdopodobnie, że nie będzie nim Inzaghi.

Tony Damascelli dla Radio Radio:
– Smalling w Interze? Trzeba mu zapłacić kontrakt. Inter musi najpierw zdecydować co zrobić z kilkoma graczami. Zanim pozyskają Smallinga, muszą wyjaśnić inne wewnętrzne sprawy. Anglik jest najlepszym graczem Romy, jeśli chodzi o wydajność i nieodgadnioną tajemnicą reprezentacji Anglii jest to, że stawia się tam ciągle na Maguire’ea.

Roberto Pruzzo dla Radio Radio:

– Mam nadzieję, że Mourinho będzie pracował przez wiele lat w Romie, tak byłoby najlepiej. Jednak niczego nie można robić na siłę, jeśli nie będzie ku temu warunków, wówczas jest wielu dostępnych trenerów. Mourinho spisał się do tej pory świetnie pod wieloma aspektami: trofeów, środowiskowym i scementowania grupy.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  23 marca 2023, 14:03

  "Mourinho spisał się do tej pory świetnie pod wieloma aspektami: trofeów, środowiskowym i scementowania grupy."

  Trofeów ??? Jakich??? Liczba mnoga ? Bo ja kojarzę jeden puchar sołtysa, scementowane grupy ?? Piłkarze skasowanoi na trybuny ? Aspekt środowiskowy ? A cóż to ? M.A.X. italiano ??

  • RomanoItaliano
   23 marca 2023, 14:57

   Myślę, że gościu z Włoch jest lepiej poinformowany co do tego czy grupa jest scalona czy nie ;) A puchar możesz nazywać jak chcesz, ale jest. Niby kibic Romy, a na każdym kroku bez szacunku podchodzisz do zdobytego pucharu w zeszłym sezonie.

  • zajc
   23 marca 2023, 16:20

   Romano, tu się mylisz. Ludzie ze strony ASR są tysiąc razy lepiej poinformowani. Dwa, aby być prawdziwym kibicem Romy z asroma.pl, trzeba być zgorzkniałym i mieć o co drugą rzecz problem. Stary, jeszcze się nie nauczyłeś? ;)

  • Totnik
   23 marca 2023, 18:32

   Aha grupa jest "scalona" i pkt w tabeli podobne jak nie była. No ok.
   zajc gdzie ja mam problem ? Może ty masz?

  • RomanoItaliano
   23 marca 2023, 19:28

   A co ma jedno do drugiego i wyników? Niektórzy piłkarze więcej nie wyciągną. Dla nich to już sufit. Oprócz Dybali, Smallinga i Crisante (może) napisz mi, który z naszych graczy miałby szansę przebić się do drużyn nad nami?

  • Totnik
   24 marca 2023, 08:14

   No to co to za różnica czy scalona grupa czy nie jak wyniki takie same ??

 • adrian
  24 marca 2023, 03:22

  Rzekłbym nawet że grupa jest wręcz zabetonowana nie scementowana.

  • Totnik
   24 marca 2023, 08:14

   :)