Chiesa opóźnia transfer?

AS Roma jest jednym z niewielu klubów, które wyrażają realne zainteresowanie graczem Juve. Ten jednak nadal zastanawia się nad ofertą.

fot. © juventus.com

Przybycie Enzo Le Fée nie zatrzymało pracy Souloukou i Ghisolfiego na rynku transferowym, którzy wciąż pracują nad pozyskaniem Chiesy z Juventusu. Oba kluby osiągnęły porozumienie, jednak w całej układance brakuje woli gracza.

W trakcie działań mających na celu pozyskanie drugiego bramkarza (bardzo podoba się Gollini, który odchodzi z Atalanty), kolejnego środkowego obrońcy, dwóch bocznych obrońców (jednego na prawą stronę, drugiego na lewą, a kontakty z Lecce w sprawie Gallo już zostały nawiązane), jest jeszcze jedna kwestia, która pozostaje otwarta.

Federico Chiesa pozostaje głównym celem na lewą stronę boiska, marzeniem De Rossiego i pokusą dla Ghisolfiego, który nadal negocjuje z jego agentem, Ramadanim, próbując dowiedzieć się, czy są jakieś nowe informacje. Główną przeszkodą w zamknięciu negocjacji jest kwestia finansowa. Federico zarabia 6 milionów netto (wliczając bonusy) i w Juventusie, przy ewentualnym przedłużeniu kontraktu, prosił o podwyżkę. Roma jest gotowa zaoferować takie same warunki finansowe, jakie miał w Juventusie, ale nie więcej.

Chiesa zdecydował się zastanowić i dać odpowiedź po swoim ślubie, który odbędzie się 20 lipca. Ta decyzja pozwala mu także czekać na ewentualne oferty od klubów grających w Lidze Mistrzów.

De Rossi rozmawiał z nim niedawno, podobnie jak jego koledzy z reprezentacji narodowej. Wszyscy czekają na jego odpowiedź, a tymczasem Ghisolfi ma zamiar skontaktować się ponownie z Ramadanim do końca tygodnia, aby potwierdzić, że Roma nadal jest zainteresowana jego pozyskaniem.

Komentarze

 • hako
  9 lipca 2024, 10:30

  Federico Chiesa | Welcome to Fenerbahçe 2025 | Danza Kuduro remix
  Myślę, że saga skończy się telefonem od wielkiego Mourinho 😛 żonce na pewno spodoba się Turcja

  • kubrikson
   9 lipca 2024, 10:34

   xd magic goals, best skills & top passes

  • Omen
   9 lipca 2024, 10:44

   xD

 • abruzzi
  9 lipca 2024, 10:41

  Tak ze sportowego punktu widzenia, to powinien być właśnie jego kierunek, podobnie jak Zaniolo, bo to ten sam zjazd.

  • hako
   9 lipca 2024, 11:26

   Roma prosi się o bycie postrzeganym jako średniak jeśli pozwoli na takie zagrywki. Mieli być ambitni i chętni do gry, a tymczasem DDR i reszta mają czekać aż chłop się określi bo jest zajęty weselem i przyjdzie ewentualnie jak nie będzie ofert z Ligi Mistrzów xD
   Już powinien być skreślony. Zresztą połowa z tych 6 mln to max w tym momencie, 4 mógłby dostać w bonusach. Znacznie bardziej bym się cieszył z transferu Soule, nawet jeśli miałby przyjść za 10 czy 15 mln więcej

 • ryniek
  9 lipca 2024, 11:48

  Chłop mam wywalone na Romę i tyle szkoda na niego czasu. Są też informacje, że podobno już porzuciliśmy rozmowy z Chiesa bo nie mamy zamiaru czekać tyle czasu aż chlop zaakceptuje ofertę bo i tak lepszej nie dostanie. Oby obudził się z ręką w nocniku jak na stole będzie miał tylko jakieś oferty od beniaminków albo z krajów 3 świata.