Chciałeś wartościowego zmiennika z przodu? Cóż, zaraz go dostaniesz

Wczoraj wieczorem pojawiła się informacja, że Andrea Belotti uzgodnił warunki kontraktu z Romą. Były napastnik Torino pozostaje w blokach i czeka na "strzał" (sygnał) od Tiago Pinto, aby móc przenieść się do wiecznej stolicy.

fot. © torinofc.it

Po swoim magicznym sezonie 2016-17, w którym strzelił 26 goli i dodał siedem asyst, Andrea Belotti stal się idolem kibiców Granaty. Nieczęsto można zobaczyć, jak 22-letni napastnicy rozcinają obronę Serie A w taki sposób.

Z tego powodu właściciel Torino, Urbano Cairo, nie był całkiem szalony, kiedy położył 100 milionów euro na plecy Il Gallo. Podczas gdy wielu szybko nazywa ten sezon aberracją, Belotti od tego czasu strzela 62 gole w Serie A, stając się jednym z bardziej niezawodnych napastników w lidze, nawet jeśli nie był do końca klasyczną „dziewiątką”.

Ostatni sezon Belottiego w Torino był nieco rozczarowujący, z zaledwie ośmioma golami strzelonymi przez około 1300 minut, ale mimo to jego średnia bramek na mecz wynosiła 0,53. Belotti, skończy 29 lat w grudniu, ma przed sobą jeszcze dużo czasu. A jeśli Alfredo Pedulla się nie myli, jego następnym przystankiem będzie Wieczne Miasto.

Dziennikarz La Gazzetta dello Sport, donosi, że Belotti zgodził się już na trzyletnią umowę, która zagwarantuje mu około 2,8 miliona euro (netto) na sezon szeregiem zachęt, aby liczba ta wzrosła (z każdym koljenym sezonem). Dzięki wielu ofertom z Hiszpanii, w tym z Valencii i Villarrealu, Belottiemu nie brakowało zalotników. Mimo to szansa na połączenie się z coraz bardziej gwiazdorskim składem José Mourinho i Romy była najwyraźniej zbyt dobra, aby z niej zrezygnować.

Chociaż nic nie jest oficjalne, raport Pedulli wskazuje, że Belotti podpisze umowę wkrótce po tym, jak Eldor Shomurdow przeprowadzi się do Bolonii, do czego może dojść na początku tego tygodnia.

Zachowajmy wszystkie „ochy i achy” na później, ale nie trzeba dodawać, że Belotti sprawia, że i tak już świetny atak, staje się absurdalnie głęboki.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • buker7
  2 sierpnia 2022, 10:54

  Będą jaja jak Abraham okaże się zmiennikiem

  • Nettwork
   2 sierpnia 2022, 11:12

   Myślę że po poprzednim sezonie Abraham pokazał się z bardzo dobrej strony. Nie zdziwilbym się gdyby nawet występowali razem tak jak to miało w poprzednim sezonie Abraham i Zaniolo. Belotti do wzięcia za darmo to okazja.

 • As11
  2 sierpnia 2022, 11:38

  >nie myli się
  >Alfredo Pedulla
  >wybierz jedno :D

  A tak na marginesie to wszyscy mają trochę mylne wyobrażenia o Belottim w stosunku do tego co prezentuje przez ostatnie półtora roku. Być może to efekt tego, że Cairo nie puścił go, gdy Andrea chciał pójść dalej co zaowocowało 'wypaleniem' Belottiego. Mimo wszystko jego dyspozycja to będzie lekka zagadka. Co nie zmienia faktu, że w stosunku do Eldora jest to upgrade ;).

 • riss
  2 sierpnia 2022, 12:27

  Belo to trochę niewiadoma, bo na poziomie reprezentacyjnym gdzie presja jest dużo większa Andrea okazał się dosyć przeciętny. Jeśli to ma być transfer za Eldora to jak najbardziej na plus, można ryzykować, ale jeśli rykoszetem oberwie Zaniolo i pójdzie na sprzedaż to jednak wówczas będę na NIE.

 • Misi
  3 sierpnia 2022, 01:28

  No to Zaniolo na ławce