Çelik: Wybrałem Romę ponieważ wiem, że będę tutaj szczęśliwy

Reprezentant Turcji, Zeki Çelik odpowiadał dzisiaj na pytania dziennikarzy na swojej pierwszej konferencji prasowej jako gracz AS Roma.

fot. © asroma.com

Dziś odbyła się prezentacja drugiego nabytku AS Roma, Zeki Çelika, który dołączył z Lille. 25-latek opowiedział o powodach swojej decyzji o dołączeniu do rzymskiego klubu  i możliwości pracy z José Mourinho.

– Roma to wielki klub. Przekonał mnie fakt, że pokazali, że naprawdę mnie chcą. Dla mnie to szansa na wzniesienie się na wyższy poziom, na podniesienie sobie poprzeczki.

– Na temat trenera nie muszę wypowiadać się zbyt wiele: wszyscy wiemy o zdobytych przez niego tytułach i o rzeczach, które wciąż chce wygrać. Dla mnie szansa na współpracę z nim to kolejna duża motywacja.

– Jeśli chodzi o mój styl gry, myślę, że jestem bardzo dobry w defensywie – jako na obrońcę. Ale wiem, że aby się rozwijać, wciąż mogę być lepszy zarówno w defensywie, jak i ofensywie.

– Bardzo się cieszę, że jestem czwartym tureckim graczem, który zagra dla Romy. Zawsze chciałem zagrać w Serie A, chciałem tu przyjechać, gdy tylko nadarzyła się okazja. Teraz jestem w świetnym klubie, takim jak Roma i mam nadzieję, że przyczynię się do sukcesów zespołu.

– Miałem już okazję grać na Olimpico, to duży stadion i pamiętam piękną atmosferę.

– Wszyscy znamy trenera, znam go również ja, znam jego styl gry, to dla mnie świetna okazja, aby z nim pracować. To okazja do dalszego rozwoju jako piłkarz, nie sądzę, abyśmy mieli problemy z porozumieniem się i kompatybilnością.

– Będzie zacięta rywalizacja między mną a Karsdorpem, która pomoże Romie. Myślę, że fani będą mogli zobaczyć piękną Romę o wysokiej jakości.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • majkel
  11 lipca 2022, 21:19

  Rywalizacja z Karsdorpem zapowiada się ciekawie. Mam tylko pewne wątpliwości co do tego porozumiewania się. Bo Celik nie parla po angielskiemu :D To już jest nudne, ale w sumie nigdy nie przestanie mnie dziwić: jak to jest, że profesjonalny piłkarz z nastawieniem na zrobienie kariery, o profilu międzynarodowym, nie potrafi swobodnie porozumiewać się w języku angielskim?

 • abruzzi
  11 lipca 2022, 21:59

  Ehhhh… Też tego nie ogarniam. Już wielu przez to odpadło w przedbiegach: Under, Stekelenburg i paru innych. Może coś tam będzie szybko ogarniał językowo, ale generalnie takie sytuacje nie pomagają w aklimatyzacji.

 • Gregu
  11 lipca 2022, 22:30

  Karsdorp wg pismaków też miał duże problemy na początku, może nie tyle z angielskim ale włoskim – podobno nie chciał się uczyć. Kto wie, może to początek jakiejś tradycji na prawej obronie.

 • Burdisso
  11 lipca 2022, 22:40

  Eeeee tam narzekacie narzekacie a w newsie widać że pięknie się wypowiada, szczególnie te ostatnie przypadło mi do gustu 😀😁👏💪🏟️

 • mold
  12 lipca 2022, 08:18

  Turcy to w ogóle chyba nie lubią się uczyć obcych języków