CdS: Zalewski na Euro, celem odrodzenie

Kontrakt Nicoli Zalewskiego wygasa już za rok. Polak przygotowuje się tymczasem do Euro, które może być kluczowe dla jego przyszłości.

fot. © asroma.com

(Corriere dello Sport – R. Maida) Półtora roku po mundialowym debiucie w Katarze Nicola Zalewski staje przed kolejną wielką okazją na międzynarodowe pokazanie się. W tym sensie wybór reprezentowania Polski, ojczyzny swojego ojca, okazał się trafny.  

Trafne wybory potwierdził też w Romie, gdy udowodnił, że potrafi być dobrym finalizatorem, jeśli chodzi o umieszczanie piłki w bramce z rzutu karnego. U De Rossiego znalazł dużo mniej przestrzeni niż by chciał (tylko cztery razy w pierwszym składzie) i nigdy nie zaliczył jakościowych występów. Możliwe, że wynika to też z pozycji na boisku: u Mourinho był przyzwyczajony do gry na skrzydle w 3-5-2, potem, u nego trenera, wrócił do starej roli, poruszania się dwadzieścia metrów wyżej, jak to robił w czasach Primavery. Brakowało mu jednak zawsze błyskotliwości na ostatnich metrach, choć w ostatnim meczu, z Empoli, wydawał się być jednym z najbardziej żywych i  przekonujących.

Turniej w Niemczech 2024, który w wieku 22 lat pozwoli mu wystąpić na drugim wielkim turnieju międzynarodowym, może być kluczowy dla jego przyszłości. Jednak jest za wcześnie by napisać finał jego historii. Zalewski, Polak z Poli, jest mocno związany z z ukochanym zespołem i w sercu ma nadzieję zostać. Jest jednak jasnym, że może to zrobić na określonych warunkach: jego umowa wygasa w 2025 roku i nigdy nie była dyskutowana. Teraz to do Ghisolfiego będzie należała decyzja czy wezwać jego agentów do negocjowania odnowienia kontraktu. Jednak istnieje odczucie, że Roma czeka właśnie na Euro i następujące po nim odpowiedzi z rynku.

Komentarze

 • MMACieciu
  29 maja 2024, 13:52

  Autor artykułu chyba nie wie w jakiej grupie jest Polska na Euro i liczy że coś będzie z Nicoli;)))

  • Totnik
   29 maja 2024, 14:02

   Czy ja wiem akurat z Holandią miał dobry mecz

 • volt17
  29 maja 2024, 14:02

  Niech zagra dobrze, zrobi jakieś liczby, nabierze więcej pewności. Będzie to tylko z korzyścią dla niego i dla Romy – jak zostanie to niech będzie w formie, a jak ma być sprzedany to też lepszą cenę dostaniemy po dobrych występach

 • hako
  29 maja 2024, 16:16

  Probierz co za obronę w ogóle zmontował. Woła o pomstę do nieba. Brak Casha to kryminał

  • Totnik
   29 maja 2024, 17:29

   Cash raz że kontuzja dwa że wuja grał w reprezentacji, tutaj akurat brawa dla Probierza ! Zresztą na ostatnim zgrupowaniu koleś dostał kontuzji i zdezerterował z kadry. Grali w Wali i nawet nie raczył przyjechać do kolegów a miał 2 przystanki tramwajem. Dla mnie woń niePolaku zero pasji dla Polski. Kawał … kwiatka.

 • Burdisso
  29 maja 2024, 19:39

  Ja cały czas wierzę w Zalewskiego.. nie powinniśmy się go pozbywać tylko ewentualnie wypożyczyć do jakieś drużyny z serią a gdzie się ogra na ofensywnej pozycji.

 • Rostencja
  29 maja 2024, 21:05

  Mourinho miał co do niego rację
  Na wahadle ma on jakąś rację bytu ale wysoko na skrzydle chłop nigdy nie dorówna takiemu faraonowi na przykład
  Zalewski ma spore ograniczenia w ofensywie, które Józek skutecznie ukrywał wystawiając go na tej pozycji
  Poza niesamowitym talentem bycia żywym magnesem na faule ma coś w sobie niewątpliwie
  Ale pytanie czy to coś jest wystarczające dla tak głodnego sukcesów klubu z wiecznego miasta
  Jest młody, dlatego wypożyczenie do któregoś ze średniaków serie a w celu zdefiniowania się uważam za git opcje

 • Mancol
  29 maja 2024, 22:59

  znając nasze podejście do wychowanków Exemplum Riccardum Calafiorum