CdS: Tik-tak, 48 godzin by zatrzymać Angelino

Prawo do wykupu Angelino, ustalone na 5 mln euro, wygasa 30 maja. Po tym czasie Lipsk będzie mógł żądać więcej i rozważać inne oferty.

(Corriere dello Sport – R. Maida) Chcieć to jedno, dotrzymać zobowiązań to drugie. Priorytetem Romy, nieoczekiwanie, stało się nabycie Angelino, lewego obrońcy, którzy przybył w styczniu z Lipska na zasadzie darmowego wypożyczenia. 

De Rossi wiele razy publicznie go chwalił. Teraz jednak Ghisolfi lub ktoś w jego imieniu, musi się spieszyć: za 48 godzin, 30 maja, wygasa prawo do wykupu, ustalone na 5 mln euro, podzielone na trzy razy, dzięki długiej pracy negocjacyjnej agenta Bozzo. W tym przypadku Roma nie może się wahać, gdyż Niemcy dali już do zrozumienia dwie rzeczy: 1) nie będzie rabatu w sprawie sprzedaży gracza, który do stycznia grał w Galatasaray; 2) jeśli Roma nie wykupi go natychmiast, cela wzrośnie, gdyż Angelino ma wielbicieli w Bundeslidze.

Angelino, ze swojej strony, porozumiał się już zimą z Romą w sprawie 5-letniego kontraktu i chce zostać w Trigorii. Wybrał Serie A, aby wrócić do formy i częściowo się mu to udało, mimo że pokazywał wady, które wszyscy znali. Grał już w karierze w dziewięciu klubach i na trzech różnych kontynentach: pragnie stabilizacji i jest to zrozumiałe. Między innymi jego wędrówki utrzymywały go z dala od radarów hiszpańskiej drużyny narodowej: po tym jak występował w Under 17 i Under 21, nigdy nie został powołany do seniorskiej kadry.

Komentarze

 • Quattro
  28 maja 2024, 11:41

  Kupić za 5,sprzedać za 6 do Bundesligi i jesteśmy kwita :)

 • abruzzi
  28 maja 2024, 11:47

  Byłby dobry deal. Tylko jak on z nami podpisze wieloletni kontrakt za trzy razy tyle niż zarabiał w Lipsku, to już nikogo z tych zainteresowanych w Bundeslidze nie będzie na chłopa stać.

 • Totnik
  28 maja 2024, 11:56

  Brazylijski Jose Angel :) musi zostać !

 • samber
  28 maja 2024, 12:44

  Miał parę fajnych wejść. Ogólnie chłop wygląda na pracowitego. Jak zawsze wszystko rozbija się o wysokość kontraktu, bo to nie jest zawodnik wart dużych pieniędzy.

 • PunioLP
  28 maja 2024, 12:53

  Pasuje do rotacji a 5 baniek w obecnych czasach to tyle co nic

 • scythese
  28 maja 2024, 13:07

  To jedyny boczny obrońca, który potrafi dośrodkowywać. Mistrzem nie jest ale i tak obecnie to nasz najlepszy boczny obrońca.

  • shall
   28 maja 2024, 15:25

   Czy najlepszy? W ofensywie wygląda dobrze, choć w 16 spotkaniach Serie A zanotował tylko 1 asystę. Statystyki nie powalają, choć dośrodkowania miał niezłe. W defensywie za to wygląda, jakby dopiero wyszedł z primavery. Bardziej nadaje się do 3-5-2, niż do gry 4-ką z tyłu. Pytanie, czy DDR chce tak grać?
   Mimo wszystko Spina jest dla mnie lepszym zawodnikiem, bo choć trochę w defensywie ogarnia. Tylko ten jego kontrakt… Jakby zszedł z pensji, to byłoby ok.

 • riss
  28 maja 2024, 17:32

  5 baniek wygląda rozsądnie, ale gorzej wygląda 5 letni kontrakt, ja bym mu dał góra 3 lata i kontrakt na góra 2 mln euro z bonusami, więcej bez sensu. Wybitnie zły nie jest, jest szybki i walczak, nawet potrafi dośrodkować
  . W obronie wygląda kiepsko, jest niski i słaby fizycznie, często gubi krycie.