CdS: Taore miał zastąpić Zaniolo

Według medialnych doniesień to Junior Traore miał trafić na koniec stycznia do Romy, gdyby Zaniolo odszedł to Bournemouth. Ostatecznie Włoch odrzucił angielski kierunek, który do obrał 22-latek z Sassuolo.

fot. © asroma.com

„Pozyskalibyśmy gracza w miejsce Zaniolo, ale nie chcę mówić kogo z szacunku dla niego i klubu, który go kupił”, odpowiedział wczoraj na konferencji prasowej Tiago Pinto, pytany o taką ewentualność.

Roma nie spełniła żądań Mourinho, który podkreślał w wywiadach, że ktoś musi przyjść, jeśli Zaniolo odejdzie, jednak nie ze swojej winy, a jeśli już, to z powodu zadawnionych win związanych z finansowym fair play. Co podkreślał na konferencji prasowej Tiago Pinto, Giallorossi nie mogli nikogo pozyskać bez sprzedania gracza z numerem 22 w związku z ograniczeniami nałożonymi na klub przez UEFA. Gdyby Zaniolo zaakceptował ofertę Bournemouth, Roma miała już w garści gotowego następcę.

Kogo? Na pewno nie był nim Ziyech, choć Tiago Pinto potwierdził zarówno rozmowy z Chelsea jak i agentami piłkarza. Dyrektor Giallorossich jasno określił, że gracz, którego mieli w garści, przetransferował się tej zimy. Według portalu laroma24.it oraz Corriere dello Sport, Romę zasilić miał Junior Traore. 22-latek trafił ostatecznie do Bournemouth jako plan B dla Zaniolo. Anglicy wypożyczyli go z przymusem wykupu za 30 mln euro. Zdaniem dziennika sportowego Roma miała porozumienie z Carnevalim i miała zapłacić za Traore 20 mln euro plus bonusy, z możliwym włączeniem w transakcję jednego z młodych piłkarzy.

W tej sytuacji Mourinho, przed meczami Ligi Europy i kolejnymi maratonami, pozostał bez Zaniolo i Shomurodova, a z Solbakkenem, który – jak sam ciągle podkreśla – nie jest nadal gotowy do gry na tym poziomie.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • volt17
  9 lutego 2023, 08:53

  Tak jak generalnie wydaje się, że całkiem niezłe liczby uzyskano jak na sposób odejścia Zaniolo, tak pod względem głębi składu zrobiło się jeszcze gorzej niż było. Szczególnie, że Solbakken nie będzie grał w LE. Pozostaje liczyć, że Volpato i reszta dzieciaków przyspieszy z rozwojem

 • Totnik
  9 lutego 2023, 09:36

  Według portalu.. no właśnie :) nie wiemy na 100%. W każdym razie trzeba mieć nadzieję, że kasa za Zaniolo + jak mam nadzieję zakwalifikowanie się do LM dadzą Romie możliwości na jakieś konkretne wzmocnienie składu w lato.

 • Adamus
  9 lutego 2023, 09:46

  Trzeba "do ciułać" do końca sezonu i spróbować wycisnąć z niego na maksa.

 • samber
  9 lutego 2023, 10:20

  Przegraliśmy na tej historii, bo nie sprowadzono nikogo kto poprawiłby jakość gry ofensywnej. Dobra, wraca Georgino ale nikt nie wie w jakiej formie po tak ciężkiej kontuzji. A młodzi jak to młodzi, fajne chłopaki ale doświadczenie w wielu meczach robi ogromną różnicę. Bez Zaniolo potrafimy grać, to jasne, ale do rozegrania jest jeszcze sporo meczy i praktycznie każdy jest teraz ważny, bo tabela bardzo się spłaszczyła.

  • abruzzi
   9 lutego 2023, 10:58

   No dokładnie. Odpadło nam dwóch piłkarzy z ataku, zaznajomionych z taktyką. Solbakken, po wypowiedziach Mourinho, mam wrażenie, że będzie drugim Camarą, albo gorzej. Dodatkowo nie może zagrać w Lidze Europy, to tym bardziej nie będzie grał w Serie A, gdzie walczymy o pierwszą czwórkę.
   Także z rotacji wypadli nam Shomurodov i Zaniolo. A nikogo nie ma w tej chwili w zamian. Może Norweg będzie gotowy gdzieś na marzec, ale to i tak na jakieś ogony i bardziej by się przydał na Ligę Europy, gdzie grać nie może.

  • matekson
   9 lutego 2023, 12:23

   Jeśli kilku zawodników trafi z formą tj Spina, Pelle, Belo i Abrams… To w tym przodzie nie było by dramatu bo na 3 miejsca było by z 6 zawodników Dybala Abraham, Belotti, Pellegrini, El Sharawy, Solbaken plus ewentualnie Volpato czy nawet Zalewski…
   Jednakże patrząc na formę i kontuzjogennosc to bardzo słabo to wygląda, zostaje nam liczyć że kilku graczy wejdzie na wyższy poziom a kilku ominą kontuzje.