CdS: Roma rezygnuje z Chiesy

Według Corriere dello Sport Roma skreśliła Federico Chiesę. Giallorossi szukają graczy głodnych gry w zespole, a nie takich, którzy swoje przyjście warunkują wieloma zewnętrznymi czynnikami.

fot. © juventus.com

Jak podaje Jacopo Aliprandi na portalu corrieredellosport.it, Roma zdecydowała się zrezygnować z Federico Chiesy. Gracz bierze czas i czeka, Roma nie ma zamiaru. 

Chiesa nie jest przekonany co do transferu do Romy. Media podają, że chce wybrać swoją przyszłość po swoim ślubie (20 lipca). Najpierw chce pokazać się na treningach u nowego trenera, Tiago Motty, w dalszej perspektywie zaczekać na oferty z klubów, które grają w Lidze Mistrzów. Roma widzi to inaczej.

Giallorossi szukają graczy głodnych gry i przekonanych do walki w Romie, a do takich nie należy z pewnością Chiesa. Klub chce poszukać kogoś kto nie może się doczekać gry w barwach Giallorossich. Dlatego klub porzucił ten kierunek.

W mediach wraca tym samym pogłoska o zainteresowaniu Riquelme z Atletico Madryt.

Komentarze

 • Omen
  9 lipca 2024, 11:48

  Bardzo dobra decyzja. Mieliśmy stawiać na graczy którzy naprawdę chcą grać dla Romy, więc bez sensu było dłużej ciągnąć tę telenowelę z Chiesą.

 • Canis
  9 lipca 2024, 11:49

  Uffffffff. Ulżyło mi. Szkoda że źródło jest tak mało wiarygodne ale wlała mi ta wiadomość nadzieję w serce.

  • abruzzi
   9 lipca 2024, 11:52

   No źródło takie sobie. Natomiast jego zjazd sportowy pasuje do transferu do Fenerbahce/Galaty jak w przypadku Zaniolo. Może za dwa lata, jako prawie 30-latek wróciłby do jakiejś Fiorentiny.

 • Cave Wolf
  9 lipca 2024, 11:50

  Ja też uważam , że to dobra decyzja Chiesa byłby dobrym transferem ale nic na siłę jak nie chce to nie jeszcze będzie żałował tej dezycij , zgadzam się jak wyżej napisał @Omen potrzebujemy graczy którzy naprawdę chcą grać dla Romy

 • hako
  9 lipca 2024, 11:54

  Super. Idealnie pasuje na osmański podbój Europy przez Mourinho, szkoda żeby się marnował w Romie 🤭

 • Szafka
  9 lipca 2024, 12:00

  No i dobrą, trochę szkoda, że pewnie przyjdzie jakiś Riquelme, no ale skoro typek nie chce u nas grać to niech marnuje się gdzie indziej

  • Cave Wolf
   9 lipca 2024, 12:55

   Skoro nasz dyrektor sportowy Goofy działał we Francji to zamiast tego Riquelme nie może sprowadzić Gouriego z Renes ?

  • Canis
   9 lipca 2024, 14:45

   Może sprowadzić nawet Viniciusa Juniora, tylko potrzebuje na to sporo kasy. Poza tym, Gouri chyba za dobrego sezonu nie miał, wręcz fatalnie kopał w zeszłym. Po co nam on?

  • Cave Wolf
   9 lipca 2024, 15:42

   @Canis to prawda Gouri miał słabszy sezon ,ale jest młody i ma potencjał może potrzebuje zmienić klub na lepszy żeby rozwinąć skrzydła , myślę że u nas mógłby się sprawdzić lepszy Gouri moim zdaniem niż ten Riquelme

 • Totnik
  9 lipca 2024, 12:05

  Pewnie każdy chciał casus. Miałby pewnie i przywitanie i życie tutaj jak Dybała a tak ławka Juve albo jakaś Arabia. Sam chciałeś 👏

 • Romulus
  9 lipca 2024, 12:34

  Słuszna decyzja, bo łaski nam nie robi, ale z drugiej strony trudno będzie o ściągnięcie kogoś lepszego przy naszym budżecie. Mam nadzieję, że taka postawa Romy (o ile pismaki mają rację) przemówi Chiesie do rozumu, że nie ma zbyt wielu alternatyw i powinien brać ofertę Romy lub szukać emerytury w Arabii czy innej Turcji

  • Rostencja
   9 lipca 2024, 13:20

   Ostatnio coś słyszałem o psg
   Dla nich 25 mln to jak splunięcie

 • samber
  9 lipca 2024, 15:38

  De Rossi chce zawodników którzy dadzą się pokroić za Romę i ja takich chcę. Chiesa jak widać do takich się nie zalicza, więc bez względu na poziom sportowy jego miejsce nie jest w Romie. Nie takiego mentalu szukamy.

 • PunioLP
  9 lipca 2024, 16:19

  Szkoda ale trzeba się szanować

 • Grzesioo
  9 lipca 2024, 17:25

  I dobrze lepiej mieć graczy którzy chcą grać dla Romy a nie którzy grają bo muszą