CdS: Ostatni mecz dla wielu

Co najmniej ośmiu graczy powinno opuścić już niebawem Trigorię. Kilku kończą się wypożyczenia, innym kontrakty, a jeszcze inni jak Karsdorp i Smalling, nie znajdują się w planach na kolejny sezon.

fot. © asroma.com

(Corriere dello Sport – R. Maida) Podczas gdy Dybala reprezentuje niewiadomą dla Romy przyszłego sezonu, mecz z Empoli będzie pożegnaniem dla wielu innych piłkarzy.

Dwójce wygasają kontrakty: Ruiemu Patricio, który może zagrać na „Castellani” w miejsce Svilara i Spinazzoli, który doznał kontuzji w Leverkusen i wciąż się nie wyleczył. Dalej jest wielu „niepewnych”, którzy opuszczą Romę po zakończeniu wypożyczeń, Lukaku, dziś zawieszony, znajduje się na cele listy, na której widnieją Kristensen (Leeds), Huijsen (Juventus), Azmoun (Bayer) i Renato Sanches (PSG). Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Llorente, którego można kupić z Leeds za 5 mln euro, z kolei Angelino zostanie wykupiony z Lipska, również za 5 mln.

Do oceny pozostają też Smalling i Karsdorp, dwójka graczy starej gwardii z kontraktami do 2025 roku, którzy z różnych powodów nie zostają już uznawani za niezbędnych, a także Aouar, który przybył za darmo z Lyonu, ale nigdy do siebie nie przekonał. Dziś De Rossi może dać mu szansę, również by dać odetchnąć Pellegriniemu, który grał bardzo dużo w sezonie i nie chce ryzykować kontuzją przed Euro.

Komentarze

  • scythese
    27 maja 2024, 08:37

    Ja bym Rui Patricio zostawił za połowę pensji i jako zmiennik Svilara. I tak Svilar zagra >90% meczy sezonu.