CdS: Dziewięć miesięcy przerwy Abrahama

Tammy Abraham nie pojawi się na boisku wcześniej niż w 2024 roku. To wynik wczorajszego urazu kolana

fot. © asroma.com

Tammy Abraham może zaliczyć aktualny sezon jako najgorszy w karierze. Do słabej formy strzeleckiej doszła w meczu ze Spezią fatalna kontuzja kolana. Pech przydarzył się w ostatnich minutach sezonu.

U byłego piłkarza Chelsea zdiagnozowano zerwanie więzadła krzyżowego lewego kolana. Według Corriere dello Sport jego rekonwalescencja potrwa 9 miesięcy i będzie zdolny do gry dopiero w marcu. Przed rokiem Abraham strzelił 27 goli, w tym 17 w Serie A. W tym sezonie zaliczył tylko 9 trafień na trzech arenach, w tym 8 w rozgrywkach ligowych.

Dla Roma jest to dodatkowy problem, gdyż Anglik był typowany do sprzedaży jeszcze w czerwcu (zainteresowany m.in. Everton), aby zmieścić się w parametrach nałożonych przez UEFA. W tej sytuacji Roma raczej nie znajdzie kupca.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • sumko
  5 czerwca 2023, 13:01

  zerwanie więzadła krzyżowego – które to w ostatnich czasach? :/

 • Burdisso
  5 czerwca 2023, 13:06

  I na dzień dobry planowane okienko transferowe legło w gruzach.. serio dla nas przy tym całym ffp i naszej kadrze dobrze by zrobiło jeden sezon bez pucharów a tak znowu się ,wjadą bo wąska kadra i poza top 4.. chociaż uważać że Napoli i Laziuchy już nie powtorzą tak wysoko tego sezonu.

 • ermac
  5 czerwca 2023, 13:23

  Patrząc od strony sportowej żadna strata, od strony ekonomicznej już gorzej – natomiast nadal nie wierzę, że ktoś by go zgarnął za tyle samo co daliśmy.

 • buker7
  5 czerwca 2023, 13:32

  To jest niewiarygodne. Pinto już może wyrzucić swój notesik z transferami i wyliczeniami. Myślałem że przegrywając finał LE gorzej już nie będzie. A jednak…

  • riss
   5 czerwca 2023, 14:42

   Gorzej by było jakby wczoraj bul remis lub przegrana, wtedy nie było by nawet kasy za sam awans do LE. Zawsze to 4 mln do przodu :) w sam raz żeby dać kilku zawodnikom sowitą podwyżkę.

  • Omen
   5 czerwca 2023, 17:06

   Np. Pellegriniemu. On ma za mało jak na swojego skilla :) Najlepiej zainwestować w niego całe 4 mln.

 • Totnik
  5 czerwca 2023, 14:54

  Epicki koniec sezonu :(

 • samber
  5 czerwca 2023, 15:06

  Ależ mamy pecha w tym sezonie. Przychodzi Gini i cały sezon nie gra. Abraham miał być nadzieją okienka transferowego i w ostatnim meczu ciężka kontuzja. Biednemu to zawsze wiatr w oczy.

 • ryniek
  5 czerwca 2023, 16:04

  Gość cały sezon się kopał po czole, potykał o własne nogi i w ostatnim meczu sam sobie zrywa więzadła. Niesamowite. Rzymskie wakacje

 • Technik
  5 czerwca 2023, 16:11

  Tragedia, jedna wielka tragedia. Obiecywałem sobie po duecie Abraham-Dybala conajmniej +30 bramek, biorąc pod uwagę skuteczność Tammego w zeszłym sezonie oraz produktywność Dybali, niestety nic takiego nie miało miejsca i też nie będzie mieć w przyszłym sezonie. Co do straty ekonomicznej to jest ona ciosem poniżej pasa, zostaliśmy praktycznie pozbawieni jednego z dwóch-trzech ruchów sprzedażowych które mogą przynieść spory zysk przy czym praktycznie nieosłabic potencjału sportowego.

 • Omen
  5 czerwca 2023, 16:53

  Fajne te ostatnie wydarzenia. W tydzień straciliśmy dziesiątki milionów z LM i głównego środkowego napastnika. FFP w mocy więc zasugeruję może braciszkom z ASRoma.pl jakie będą nasze główne letnie transfery. No więc celowałbym w te 3 nazwiska: Niccolo Pisilli, Claudio Cassano i Riccardo Pagano. A za Abrahama przyjdzie do nas Giulio Misitano albo Jordan Majchrzak. Za Belottiego (za drogi jak na swoje liczby) dołączy Szomurodow. Aouar jeśli się nie rozmyśli to zastąpi Wajnalduma, sprzeda się kilku gości na których będzie akurat popyt i ruszamy z nowym sezonem, jeszcze mocniejsi i jeszcze piękniejsi :D:D:D Ach, no i jeszcze Dimitrios Keramitsis za Ibaneza oraz Francesco Chesti za Llorente ;) To będzie nasz sezon. Chcieliśmy Ndicka a będziemy mieć dicka w…

  • koston
   5 czerwca 2023, 21:08

   Z tym dickiem to trafiłeś idealnie.

   A co do transferów, to faktycznie będzie lipa. Nie mamy teraz kompletnie ataku, a nie wiem skąd weźmiemy kasę. Możemy sobie znowu pozwolić na wolny transfer, albo jakiegoś dziadka w stylu Cavaniego.

  • Romulus
   5 czerwca 2023, 21:53

   W tydzień stracona kasa z LM i za Abrahama – ile to łącznie? 80 mln? Po prostu tragedia, nie chcę krakać, ale następny sezon zapowiada się jeszcze gorzej niż ten. Chociaż może to dobrze, przynajmniej nie będzie napompowanego balonika jak rok temu

  • Totnik
   6 czerwca 2023, 07:23

   Jest taki kibiel że nawet mi się nie chce marudzić, chyba zostanę teraz optymistą :)

 • MMACieciu
  5 czerwca 2023, 21:18

  Panowie potężny Uzbek będzie rozdawał karty w przyszłym sezonie!!

 • Canis
  5 czerwca 2023, 22:11

  Dziewięć miesięcy spokoju. W moim wypadku dziewięć miesięcy frustracji i wkurwu mniej. Zdrowiej Tammy i wracaj do domu.

 • Konrad Budynek
  6 czerwca 2023, 07:16

  Ta kontuzja jest najlepszym podsumowaniem przydatności Tammy'ego dla drużyny w tym sezonie. Wrzód. Ale to nie koniec ciekawych informacji – klub planuje przedłużenie kontraktu z Belottim. Po co? Czy jego wypłaty nie można zainwestować w kogoś innego? Na co liczymy, że kiedykolwiek, jakkolwiek go sprzedamy?