CdS: Cztery angielskie kluby po Abrahama

Aston Villę, West Ham, Leicester i Everton wymienia się wśród zainteresowanych Tammym Abrahamem.

fot. © asroma.com

(Corriere dello Sport – J. Aliprandi) Przyszłość Tammyego Abrahama może być z dala od stolicy Włoch. Środkowy napastnik Romy, który przybył trzy sezony temu za 42,3 mln euro, może teraz spakować walizki, aby zagwarantować Romie skarb do dołożenia do budżetu na mercato, aby przypuścić atak na cele, które mogą być odpowiednie dla nowego kursu pod dowództwem De Rossiego. 

Ostatnie miesiące w zespole Giallorossich, po powrocie po kontuzji, sumują się z wcześniejszym sezonem pełnym rozczarowań dla angielskiego napastnika, pełnym niewykorzystanych okazji i sceptycyzmu, który stawał się coraz większy, jeśli chodzi o jego walory snajpera. Które pokazał w dużej części w swoim pierwszym sezonie w ekipie Giallorossich, z 17 golami w lidze, 9 w Lidze Konferencji i jednym w Coppa Italia. Ogółem 27 trafień, niemało. Teraz Abraham – który nie prosił o sprzedaż – nie stracił na pewno całego swojego talentu, ale być może potrzebuje jedynie zmiany otoczenia, aby rozpocząć nową przygodę, nową drogę z dala od miejsca, które może mu przypominać bardziej o kontuzji i długim leczeniu, aniżeli o pucharze podniesionym w Tiranie. Roma obecnie cierpliwie czeka na jedną lub więcej ofert dla swojego napastnika, który w ostatnich 66 występach w zespole Giallorossich (podzielonych zerwaniem więzadła) strzelił 10 bramek. I jeśli jest miejsce, w którym mogą na niego postawić by go zwaloryzować i „wykorzystać” również z powodu kwestii listy zgłoszonej do rozgrywek, to jest nim Premier League.

I tak w tej chwili zainteresowane są nim cztery kluby. Aston Villa, West Ham, Leicester i od kilku godzin również Everton. Z takiego lub innego powodu cała czwórka klubów potrzebuje wzmocnienia w ataku i są mocno zainteresowane Tammym: cena zakupu 20-25 mln euro. Aston Villa nie straciła jeszcze nadziei na pozyskanie potencjalnego supersnajpera do Premier League. klub negocjował jego transfer również rok temu i mógł wydać kwotę, dzięki której Romie zwróciłaby się inwestycja z poprzednich sezonów. Potem kontuzja okazała się zimnym prysznicem. Zwłaszcza dla chłopaka, ale też dla dwóch klubów. Teraz Abraham może odwrócić kartę i Premier League może być ponownie jego przyszłością.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  12 czerwca 2024, 11:59

  Abrams out, Belotti out, Lukaku out.. i zostajemy z potężnym Eldorinho w ataku ? 😁

  • RomanoItaliano
   12 czerwca 2024, 12:02

   Nie no ktoś nas chyba wzmocni? Wtedy jest jakaś nadzieja, bo obecnie to wszyscy wiemy co nam Ci gracze dają :D

  • Omen
   12 czerwca 2024, 15:55

   Jeszcze Solbakken, także wszyscy mogą odetchnąć z ulgą :P

 • porezowy
  12 czerwca 2024, 12:26

  Ić stont Tejmi bo paczeć na ciebie nie mogę. Takiej pokraki to nawet próżno u nas w 3lidze szukać… że też ktoś miał kiedyś czelność zapłacić za niego tyle pieniędzy…

 • takitam
  12 czerwca 2024, 12:48

  😂

 • hako
  12 czerwca 2024, 13:56

  Nazywaj się najlepszą ligą świata, kiedy 1/5 drużyn chce takiego nieudacznika :D oby to była prawda

  • Omen
   12 czerwca 2024, 15:56

   Oby oby. Ale pierwszy sezon miał niezły. Wielu z nas sądziło że w drugim to dopiero pokaże… no i pokazał ;)

  • hako
   13 czerwca 2024, 01:03

   Będzie jechał na tym solidnym sezonie 21/22 przez kilka najbliższych lat jak Krzysiu Piątek :)

 • riss
  12 czerwca 2024, 16:57

  Sprzedać byle nie stracić, nawet po kosztach i pozbyć się tego dzbana to chyba byłoby największe wzmocnienie naszego składu.

 • cubus
  12 czerwca 2024, 19:29

  Pojdzie do Anglii i jak będzie grał to będzie strzelał, bo to dobry napastnik.

  To że po takiej kontuzji nie wrócił do formy grając ogony to się nie dziwię.
  Oby udało się kogoś na poziomie sprowadzić ale jakoś nie wydaje mi się żeby 27 latkowie ze środka tabeli z Portugali albo Francji byli naszymi zbawcami.

  • samber
   12 czerwca 2024, 22:54

   A oglądałeś go kolego w drugim sezonie w Romie? Przed kontuzją? Najwyraźniej nie oglądałeś.