CdS: Belotti odrzucił Como

Napastnik, który przybył do Romy dwa lata temu za darmo, chciałby grać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach i wciąż liczy na Fiorentinę.

fot. © asroma.com

Florent Ghisolfi natrafia na pierwsze problemy na rynku. Nowy dyrektor sportowy dogadał z Como definitywny transfer Andrei Belottiego za 4,5 mln euro, ale opcję odrzucił piłkarz, podaje Corriere della Sera

Popularny kogut czeka nad na Fiorentinę, w której występował przez ostatnie pół roku i z którą chciałby grać w europejskich pucharach. Viola jednak poinformowała go, że w tej chwili nie ma warunków by wykupić jego kartę, stąd sytuacja jest patowa. W Hiszpanii podają, że zainteresowany jest Betis Sevilla, ale jedyna konkretna propozycja, która wpłynęła do Trigorii, to ta z Como. Dla Romy sprzedaż Belottiego przyniosłaby czysty zysk kapitałowy, ale także pozwoliłaby oszczędzić wynagrodzenie, które wynosi w przypadku gracza około 3,5 mln euro netto rocznie.

W obronie na wylocie znajdują się Karsdorp, Kumbulla i Smalling. Żaden z nich nie znajduje się w planach De Rossiego na nowy sezon, ale, z różnych powodów, ciężko będzie się ich pozbyć. Przeszkodę numer jeden stanowią zarobki każdego z graczy. Potencjalni zainteresowani Karsdorpem czy Kumbullą nie są w stanie zaproponować graczom nawet połowy tego ile pobierają w Rzymie. Smalling z kolei nie ma ofert, z uwagi na wiek, a także kondycję fizyczną.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • samber
  20 czerwca 2024, 12:59

  "Niestety" Belotti jest słownym człowiekiem – na Romę też cierpliwie czekał całe wakacje. Jeśli dał słowo Fiorentinie to mamy problem.

 • MMACieciu
  20 czerwca 2024, 19:13

  Klub kokosa i nara

 • Canis
  21 czerwca 2024, 01:53

  Plotka goni plotkę. Niczego nie odrzucił.