Carnevali: Frattesi nie jest na sprzedaż

W związku z niedawną decyzją Nicolo Zaniolo o opuszczeniu stolicy Włoch, pojawiły się pogłoski, że Roma w ostatnich dniach stycznia może pokusić się o sprowadzenie Davide Frattesiego. Doniesieniom zaprzecza dyrektor generalny Sassuolo.

fot. © sassuolocalcio.it

Giovanni Carnevali, dyrektor generalny Sassuolo, udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Wśród różnych poruszanych tematów dyrektor Neroverdich skupił się również na mercato i możliwej sprzedaży Davide Frattesiego, o którego od dawna zabiega Roma.

Frattesi pozostaje priorytetem stołecznego klubu na lato. Carnevali dał jasno do zrozumienia, że Neroverdi nie zamierzają stracić Frattesiego w ostatnich dniach styczniowego okienka.

„Zakupy w styczniu? Tylko jeśli pojawi się nagła okazja, ale raczej to wykluczam. Na razie wszystko stoi w miejscu. I na pewno nie sprzedamy Frattesiego i innych ważniejszych graczy. Frattesi i Traorè podobają się w Premier League, często śledzą ich obserwatorzy angielskich drużyn. Przeprowadziliśmy badania rynku, z którego wynika, że ​​Sassuolo cieszy się dużym uznaniem za granicą”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Rymeryk
  21 stycznia 2023, 12:35

  Im gorzej wygląda sytuacja Sassuolo w tabeli, tym trudniej wyciągnąc od nich graczy. Cóż, poczekać pół roku aż spadną, a wtedy będzie promocja…

 • samber
  21 stycznia 2023, 14:05

  Wnerwiające są te rozmowy z Sassuolo. Najlepiej z w ogóle z nimi nie robić interesów i faktycznie, poczekać aż znajdą się w Serie B bo przy takiej nieprzyjaznej postawie to w Seie B jest ich miejsce. Wszyscy w Serie A jakoś tam potrafią się dogadywać, a ci wiecznie w poprzek. Zachowują się jakby byli potęgą Serie A.

  • majkel
   21 stycznia 2023, 14:19

   Zachowują się zupełnie normalnie, tak jakby chcieli zarobić najwięcej dla siebie. Dla mnie to zrozumiałe. Byle nie popaść w jakąś paranoję przy wycenie graczy. Stosują twardą politykę transferową. Nie robią się na supermarket dla zamożniejszych klubów. A jeśli już, to na ich warunkach.

 • Canis
  21 stycznia 2023, 15:39

  Super. Mamy już Kapitana Kapcia. Ten Frattesi mi go przypomina.

  • ryniek
   23 stycznia 2023, 00:02

   Dokładnie :D

 • abruzzi
  21 stycznia 2023, 16:45

  Ehe. Wydaliśmy latem 7 baniek. Od lipca do grudnia klub zaliczył kolejne horrendalne straty. Podpisał porozumienie z UEFA, które praktycznie uniemożliwia nam robienie do 30 czerwca zakupów, a tu pyk…
  … Jeszcze co do Frattesiego, to Pinto powiedział latem na konferencji podsumowującej i potem, że dla niego Frattesi to najlepszy pomocnik we Włoszech i dlatego go chciał… Więc cena dla Romy będzie te kilka baniek większa.

  • Canis
   22 stycznia 2023, 15:11

   Jeśli dla Pinto, Frattesi to najlepszy pomocnik we Włoszech, to klub bezwzględnie powinien pomóc naszemu dyrektorowi. Są na pewno jakieś dobre szpitale psychiatryczne w Rzymie.

 • Piotrek81
  22 stycznia 2023, 10:40

  Jak będą tak dalej grali, to się obudzą w Serie B. Wówczas można wrócić do rozmów ;)

 • ryniek
  22 stycznia 2023, 11:47

  Co do Fratessiego nie rozumiem kompletnie na niego hajpu gość jest bardzo przecięty bo specjalnie oglądam sassuolo w tym sezonie jeśli mam możliwość. Taki drugi Pellegrini kompletnie bez jaj i charakteru a większość wspaniałych opinii o nim pochodzi od osób które chyba nie widziały ani jednego meczu w tym sezonie i jadą na opini z internetu. Podobno tyle ofert za niego było a później się okazało że nikt oprócz nas nie złożył oficjalnej oferty a chcieli tym tylko podbić wartość. Nie bez powodu szorują dół tabeli :) ja bym go odpuścił bo za ten hajs spokojnie latem można sprowadzić lepszego grajka.