Capello: Piękna Roma!

Włochy żyją transferem Dybali do Romy. Po wczorajszej wypowiedzi Sabatiniego na temat transferu również Capello został poproszony o podzielenie się swoja opinia na temat ruchu Giallorossich.

fot. © asroma.com

Zdecydowany werdykt w sprawie zakupu Dybali przez Romę? „Najlepszy hit na rynku. Gratulacje dla klubu”. Tymi słowami odniósł się do transferu Paulo Dybali Fabio Capello, który korzysta z wakacji w Hiszpanii.

Czy Dybala w Romie przesuwa równowagę?

– Powiedziałbym, że tak. Mówimy o świetnym zawodniku, który robi różnicę. Podnosi poziom Romy. W tym momencie jest w grupie najlepszych drużyn, ale na tym poprzestanę.

Co on wnosi do Romy?

– Gole i asysty. W tłumaczeniu – zwiększa potencjał ofensywny. Wraz z Zaniolo i Abrahamem tworzy godne uwagi trio. Nie zapominajmy też o Pellegrinim.

Zaniolo ma jeszcze kilka powodów, by zostać….

– Stop, nie wdaję się w dyskusje o rynku. Powiem tylko, że Roma z Dybalą, Pellegrinim, Zniolo i Abrahamem zapowiada dobre rzeczy: bramki i widowisko.

Obecna Roma i Roma z trzeciego Scudetto…

– Zestawienie jest wiarygodne. Widzę wiele podobieństw. Myślę, że Mourinho, podobnie jak w tamtym sezonie, będzie starał się zapewnić równowagę w zespole o ogromnym potencjale ofensywnym. Często korzystałem z Delvecchio, bo potrzebowałem jego biegania i poświęcenia. Jaka to była piękna strona Romy. Wspaniały zespół.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • ajgor_romanista
  19 lipca 2022, 10:10

  Zaraz znowu środowisko się nakręci na Scudetto 🙈

  • Omen
   19 lipca 2022, 10:14

   Istnieje takie zagrożenie. Dlatego tym bardziej musimy pozostawać rozsądni i mieć chłodne głowy – w tym układzie miejsce w pierwszej 4-ce Serie A będzie już sporym sukcesem i nie ma sensu nakręcać się na nic więcej.

  • mold
   19 lipca 2022, 10:15

   Też się tego obawiam. Dla mnie jeżeli w tym sezonie awansujemy do LM i powalczymy o jedno z dwóch: Puchar Włoch/Liga Europy to będzie oznaczać duży progres i chyba każdy będzie zadowolony.

  • samber
   19 lipca 2022, 10:16

   Jak zawsze :) W rzeczywistości gdyby Mou z tym składem (nawet przy dodatkowych np. 2 wzmocnieniach) wygrał majstra, to bym go okrzyknął cudotwórcą. Wydaje się to niemożliwym, ale… to jest sport. Zobaczymy jak będą grali. Emocji to nam raczej nie zabraknie i oby były tylko pozytywne.

  • Omen
   19 lipca 2022, 10:16

   Dokładnie

  • As11
   19 lipca 2022, 10:31

   Nie ma co się nakręcać na Scudetto, ale trzeba to sobie powiedzieć – top4 to cel minimum na ten sezon, wraca Spina, przyszedł Dybala, także kadrę już mamy mocną, a nie zdziwię się jak przyjdzie jeszcze ze dwóch zawodników :)

 • volt17
  19 lipca 2022, 10:42

  Top 4 i jedno z LE/Puchar Włoch, a uznałbym sezon za wielki sukces

  • Batigol
   19 lipca 2022, 11:21

   Dokładnie

 • scythese
  19 lipca 2022, 11:21

  Sprowadzając Dybale musimy grać o zwycięstwo na każdym froncie. Milan kadrowo nie zachwyca a jednak wygrali. Team Spirit i regularność. Z Mourinho wszystko jest możliwe. Dybala, Matić, Celik, Spinazzola to są ludzie których brakowało :) Jak dorzucimy jeszcze środkowego obrońcę z tej samej półki to bajka.

 • koston
  19 lipca 2022, 11:48

  Top 4, Finał LE/Puchar Włoch to jest realne do osiągnięcia. Na pewno będą emocje i może być jeszcze ciekawiej niż w poprzednim sezonie.

 • delvecchio
  19 lipca 2022, 14:51

  "Często korzystałem z Delvecchio, bo potrzebowałem jego biegania i poświęcenia" święte słowa Fabio! Tylko że wtedy choćby w sezonie 2002/03 mieliśmy w ataku Montelle, Cassano, Delvecchio i Batiego więc kadrowo jednak wyglądało to bardziej imponująco

 • riss
  19 lipca 2022, 15:25

  ŚPD z prawdziwego zdarzenia i środkowy obrońca najlepiej lewonożny i możemy startować z sezonem. Osobiście uważam że TOP 4 musimy wywalczyć i po cichu liczę na puchar Włoch. LE może być zbyt mocna obciążająca tym bardziej że w perspektywie są jeszcze mistrzostwa, potencjalne absencje i kontuzje. Liga Konferencji jednak spowodowała że pomimo jej wygranej to spokojnie mogliśmy być w TOP 4, ale jednak sporo punktów straciliśmy. Wiec może priorytet liga i puchar Włoch, tak żeby paliwa wystarczyło.

 • Terminal Gianicolo
  20 lipca 2022, 07:05

  Czwarte miejsce w tym sezonie to będzie sukces..Powrót do Champions League.Na tym sie skupmy!!