Capello i Sacchi o nadchodzącym sezonie

Start nowego sezonu Serie A coraz bliżej. Z tej okazji, dziennikarze proszą o komentarz różne osobistości ze świata calcio. W wywiadzie dla LGdS, swoje spostrzeżenia wymienili min. były trener Romy, Fabio Capello oraz legenda Milanu, Arrigo Sacchi.

fot. © asroma.com

Były trener Romy, Fabio Capello, omówił dotychczasowe okno transferowe w wykonaniu Giallorossich i dokonał porównania między drugim sezonem Mourinho, a tym swoim z 2001 roku, w którym wspólnie z Tottim i spółką sięgnął po Scudetto.

– Roma nie może już sobie pozwolić na ukrywanie się. Inter jest ponad wszystkimi innymi, ale Giallorossi są na tym samym poziomie co Juventus i Milan – powiedział dla La Gazzetta dello Sport.

– Naprawdę podoba mi się ten zespół. Sięgnęli po kilku wolnych agentów nie ze względu na ich status, ale dlatego, że sugerowali się pewną logiką, projektem taktycznym, który ma na myśli Mourinho.

– Krótko mówiąc, są muzycy, jest dyrygent, po prostu musimy zobaczyć, jaką muzykę zagrają.

– José jest zwycięzcą i zademonstrował to także w Romie. Ma teraz zespół, który spełnia jego oczekiwania, ale jest również doskonały w zarządzaniu grupą i dlatego nie będzie miał problemów z rozpoczęciem drugiego sezonu.

– W rzeczywistości ryzyko w Rzymie jest zawsze takie samo: zbyt duży entuzjazm.

– Śledziłem Wijnalduma w Liverpoolu i jest świetnym graczem. To jeden z tych pomocników, który dobrze czuje się z piłką przy nodze i wie od razu co z nią zrobić. Mourinho uwielbia takich graczy.

– Roma stała się teraz świetnym zespołem. Tym bardziej jeśli weźmiesz pod uwagę, że na skrzydle będzie zdrowy Spinazzola. Ktoś taki jak on potrafi zrobić różnicę.

Również Arrigo Sacchi, legendarny trener Milanu, omówił tegoroczny wyścig o Scudetto w niedawnym wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport.

– Milan, który zobaczyłem przeciwko Marsylii, zrobił na mnie dobre wrażenie: grają dobrą europejską piłkę.

– Jeśli gracze Pioli’ego nie stracą pokory, będą walczyć do końca o tytuł.

– Inter również to zrobi, ale Nerazzurri muszą nauczyć się grać jako drużyna, w przeciwnym razie będą mieli problemy z posiadaniem piłki. Lukaku i Lautaro muszą pomóc w fazie defensywnej.

– Myślę, że Juve wróci na zwycięską ścieżkę po przeciętnym sezonie.

Wreszcie Sacchi zwrócił szczególną uwagę na Romę: „Uwaga jednak na Romę Mourinho w tym sezonie”.

– Mourinho jest bardzo doświadczonym menedżerem i wie, jak motywować swoich graczy. Ale jeśli chodzi o Romę, niebezpieczeństwem jest zbyt duży entuzjazm.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • samber
  8 sierpnia 2022, 16:05

  Wszyscy przestrzegają przed zbyt wielkim entuzjazmem. A idźcie w **** Chcemy być entuzjastami, to jest właśnie Roma!

  • SokoleOko
   8 sierpnia 2022, 16:39

   Taaa… chociaż pomarzyć można, dopóki sezon się nie zaczął i rzeczywistość znowu nie kopnęła nas w dupę :)
   Może to właśnie teraz? Może w tym sezonie?
   Taki urok i przekleństwo – zbyt mali na regularne sukcesy, zbyt wielcy na to, żeby nie mieć nadziei…
   Ale muszę przyznać – od czasu porompompero się tak nie jarałem :)

 • Totnik
  8 sierpnia 2022, 16:40

  Ktoś te stare pryki jeszcze słucha ??