Brighton rozwija skrzydła: Roma ustawia się w kolejce po De Zerbiego

Anglia niedawno odkryła „De Zerbi-ball” i zakochała się w niej. Włoski trener zachwyca Premier League swoim Brighton. W tej chwili jest to drużyna, która – po niespodziewanym i rewelacyjnym liderze jakim jest Arsenal Artety – gra najlepszą piłkę nożną na wyspie.

fot. © brightonandhovealbion.com

Możliwe pożegnanie Conte ze Spurs wywołało spekulacje na temat jego następcy. De Zerbi to nazwisko, które najbardziej rozpala Fabio Paraticiego. Nawet Chelsea rzeczywiście zwróciła wzrok w stronę Brighton, a kolejne „wykupienie” znad wybrzeża po Potterze nie byłoby sensacją.

Tutaj przechodzimy do mówienia o pragnieniu włoskich zespolów, a jeśli chodzi o De Zerbiego, to pragnienie pochodzi przede wszystkim z Romy. Giallorossi już dawno temu umieścili włoskiego trenera na szczycie preferencji, gdyby małżeństwo z Mourinho miało się zakończyć. Powinniśmy być jednak świadomi ceny, jaka wiąże się z tym interesem.

De Zerbi nie krył chęci powrotu – kiedyś – do ligi włoskiej, ale na ten moment jest jednym z najbardziej „poważnych” trenerów w Europie i zatrudniony w najlepszej lidze świata. Gdzie może porównywać się z najlepszymi na świecie (jak Guardiola, który go komplementował, czy Klopp, którego już prawie stał się bête noire). De Zerbi jest związany z Brighton kontraktem o wartości 5 milionów netto na sezon przez cztery lata. W umowie jest też klauzula wykupu, ok. 10 mln, ale zmienna w zależności od różnych czynników, w tym wyników uzyskanych w trakcie sezonu.

Więź z Brighton jest silna, ale nie nierozerwalna. Środowisko, spokój, otoczenie i dostępne środki nie są drugorzędnymi aspektami jego angielskiej przygody, a Roma, ze swoim ognistym klimatem rywalizacji, jest wyraźnym przeciwieństwem spokoju Sussex.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  11 marca 2023, 19:07

  Cóż to za baśnie?

  • takitam
   11 marca 2023, 19:29

   Może Mourinho już powiedział , że odchodzi?

 • DDR16
  11 marca 2023, 20:37

  Najlepsza liga na świecie… heh

 • ryniek
  11 marca 2023, 21:04

  gość będzie mógł przebierać w ofertach i już to widzę jak wybiera zadłużoną Rome z FFP na karku :D ładnie ktoś znów odleciał, ale już czas wracać na ziemię

 • RomanoItaliano
  12 marca 2023, 09:29

  Juz Potter pokazał jak sobie radzi, jakoś nie przekonują mnie trenerzy, którzy maja dobry sezon .

 • Felek
  12 marca 2023, 09:48

  Di Francesco też miał dobry sezon i dość marnie skończył -.-