Boniek: Romie brakuje paliwa

Zbigniew Boniek wyraził opinię na temat aktualnej sytuacji w zespole Giallorossich.

fot. © uefa.com

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu dla Gazzetta dello Sport, odpowiadając m.in. na pytania dotyczące aktualnej sytuacji w ekipie Giallorossich. 

By mieć nadzieję na awans do Ligi Mistrzów, kibice Romy musieliby kibicować Atalancie w Europie i trzymać za nią kciuki w lidze.

– Dziwna sytuacja, choć nie wierze, że Giallorossim uda się naprawdę kibicować  Nerazzurrim, rywalizacja między nimi jest zbyt duża.

Roma musi wygrać dwa mecze. Jak widzisz dzisiaj zespół?

– Z De Rossim drużyna dokonała niesamowitych rzeczy, ale wydaje mi się, że brakuje paliwa i gdy nogi są zmęczone, wówczas nie nadąża również głowa. Mecze z Genoą i Empoli nie są wcale łatwe, zespół musi koncentrować się na teraźniejszości i dopiero potem myśleć o przyszłości.

Przy okazji, jakich wzmocnień powinien żądać De Rossi?

– Tylko kierownictwo może wiedzieć jakie ruchy wykonać. Jednak, gdy mówię, że najbliższe dwa mecze są decydujące, mówię to również w tym znaczeniu: siła by negocjować gracza, gdy jesteś w Lidze Mistrzów, to zupełnie inna sprawa.

Komentarze

 • Quattro
  15 maja 2024, 09:49

  No cóż Zibi, ja jestem kibicem Romy i w finale będę trzymał kciuki za Atalante. Poza tym passa Bayeru mnie już zaczyna wk*ać :)

 • abruzzi
  15 maja 2024, 10:04

  Pewnie, że za Atalantę. Nie dla helmutów.

 • Omen
  15 maja 2024, 10:43

  Tak samo. Daje Atalanta!

 • Totnik
  15 maja 2024, 12:07

  Byle Atalanta nie dała LM Lazio :)

 • Kelsen
  15 maja 2024, 12:18

  Też będę trzymał kciuki za Atalantę. Nie tylko z uwagi na interes Romy, ale także z uwagi na punkty rankingowe dla Włochów. No i już mdli mnie od tych setek artykułów po przedłużonej serii Bayeru bez porażki. Czas ją zakończyć.

  • abruzzi
   15 maja 2024, 12:44

   Rok temu, pamiętam jak dziennikarzyny polskie podniecali się Guardiolą i wygraną w Lidze Mistrzów (gdyby Inter miał lepszą skuteczność..) po wydaniu pierdyliardu euro przez dobre osiem lat. Ot mi wyczyn! No ale, Borki, Smokowskie i szereg innych podniecali się jakby szóstkę w totka ustrzelili. W tym roku wszyscy o tym zapomnieli.
   Tak samo za rok zapomną o Leverkusen, jak się latem rozsprzedają. Choć miło byłoby gdyby teraz dostali łupnia od Atalanty, bo tak beda pieprzyć bez opamiętania o helmutach kolejne tygodnie.

 • hako
  15 maja 2024, 23:37

  Ja kiedyś chodzilem w spodenkach Romy po Bergamo i nie wyłapałem lepy na pysk, więc też będę kibicował Atalancie. Ale jak wygra Bayer to też spoko, bo sezon mają niesamowity