Boniek: Coppa Italia było obowiązkiem

Zibi Boniek udzielił wywiadu dla Il Messaggero. Wiceprezydent UEFA skomentował wyeliminowanie Romy z Pucharu Włoch oraz odniósł się do sytuacji z Zaniolo.

Zibi Boniek, co się stało z Romą?

– Potknięcia w piłce nożnej się zdarzają. Ale…”.

Ale?

– Szkoda, to rozczarowanie. Roma nie może sobie pozwolić na odpadnięcie z Coppa Italia przeciwko Cremonese.

Jednak przydarzyło się to również Napoli.

– Wręcz przeciwnie, Napoli mogło sobie na to pozwolić, biorąc pod uwagę, że zmierzają po Scudetto i mogą zagrać wspaniale w Lidze Mistrzów. Dla Romy, która musi zająć czwarte miejsce, głównym celem musiał być Puchar Włoch.

Czy to prawda, że ​​Roma nie ma składu na dwa mecze w jednym tygodniu?

– Więc co powinien powiedzieć Ballardini?

Miejsce w Lidze Mistrzów jest teraz obowiązkowe?

– Jeśli nie pojawi się na koniec sezonu, będzie można uznać to za porażkę.

Co sądzisz o sprawie Zaniolo?

– Ta sprawa doprowadza mnie do szału i nie rozumiem tego. Jak to możliwe, że chłopak musi teraz zapłacić byciem poza grą przez półtora roku? Jest zobowiązany dawać z siebie wszystko aż do ostatniego dnia. Takie rzeczy jak odmowa gry nie powinny mieć miejsca.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • riss
  3 lutego 2023, 11:20

  Jak ktoś odmawia pracy a Zaniolo omówił grania, to pracodawca może wyrzucić pracownika, dać naganę itd. W piłce nożnej święte krowy którymi są gwiazdki Romy którzy mają kontrakty za X mln Euro za sezon, mogą dostać kary finansowe, a jak pyszczą i straszą mafią prawników mogą siedzieć na ławce przez 1,5 roku. Ja tam nie widzę problemu, szef płaci, ty masz grać, odmawiasz wykonywana swoich obowiązków to spotkają cię za to konsekwencje.

  • Totnik
   3 lutego 2023, 13:34

   Problem w tym, że klub mógłby to zrobić ale straci a zawodnik wręcz przeciwnie, chciałby mieć pewnie teraz wolny kontakt i robic co chce.

 • porezowy
  3 lutego 2023, 12:20

  "Dla Romy, która musi zająć czwarte miejsce, głównym celem musiał być Puchar Włoch."
  "Więc co powinien powiedzieć Ballardini?"
  Trafiony zatopiony. Wolny, czyściciel pajęczyny w oknie z 35m. Nie dało się trafniej.

  "Jeśli nie pojawi się na koniec sezonu, będzie można uznać to za porażkę."
  A tu chyba należało powiedzieć nieco dosadniej, bo brak Romy w tym sezonie w top4 to będzie katastrofa, coś czego w ogóle nie biorę pod uwagę.

  • RomanoItaliano
   3 lutego 2023, 14:55

   Jaki trafiony zatopiony? Argumenty jak w przedszkolu – mama ja dostałem 3 , ale mój przyjaciel 2 wiec co on ma powiedzieć? Dostał proste pytanie i na nie nie odpowiedział, tylko gada o kimś innym xD patrzmy na siebie, bo my mamy swoje problemy. Mamy kadrę która ma walczyć w lidze, pucharze i europejskich rozgrywkach? Nie. Zauważ proszę ze nasze najlepsze spotkania rozgrywamy jak jest tydzień przerwy i skończmy już ze coś jest naszym obowiązkiem. To nie te czasy ze ktoś przyjeżdża do Romy i klęka do miecza – dotyczy to wszystkich spotkań. Właśnie przez takie podejście graczy gramy jak w pierwszej połowie. Piłka nożna się wyrównała, za nazwę klubu to nic nie dostaniesz może ino w gębę jak się znajdziesz w złej dzielnicy.

  • porezowy
   3 lutego 2023, 20:54

   Twoje porównanie z ocenami wybitnie nietrafione…
   Dostał proste pytanie i odpowiedział bardzo trafnie postawionym pytaniem. Jeśli widzisz w tym miejscu "gadanie o kimś innym" (xD i jeszcze lol) a nie celną aluzję, pojazd po Mourinho to nie ma o czym gadać…
   Co do dalszej części wypowiedzi – zgadzam się. Meczu nie oglądałem, chyba pierwszego w sezonie, grypa żołądkowa :D To, że składu na 3 fronty nie mamy – nie musisz mi mówić. Powiem więcej – to, że Józek posyła w bój wynalazki typu Bove czy inny Tahirovic dobitnie o tym świadczy… Ci chłopcy się powinni ogrywać w jakieś Genoi czy innym Benevento…
   Jesteśmy w głębokiej d kadrowo i chyba każdy ma tego świadomość. Dlaczego wahadła nie generują nic? Bo nie mamy wahadłowych. Zalewski? Przecież chłopak od dziecka grał ofensywnego pomocnika/lewoskrzydłowego… Zapomniał już jak się na bramkę kopie. Szary? To samo… Rychu Mętne Oko nie ma żadnych inklinacji ofensywnych, Celik podobnie. Spiny praktycznie nie ma od 1,5roku.
   Czasami się zastanawiam czy ten cały Tiago umie coś kupić czy tylko jedzie na tym, że dobrze sprzedał kilka talentów z Benfiki…

 • Adamus
  3 lutego 2023, 12:34

  Jak co roku…

  • Totnik
   3 lutego 2023, 13:35

   Tylko że w tym roku była realna szansa, bo drabinka była dość łaskawa…

 • Totnik
  3 lutego 2023, 13:36

  Szkoda tego pucharu mógł uratować sezon i jakby nie było zawsze jakieś trofeum. Najbardziej powinni żałować wielbiciele Józka, mieliby przez 5 lat badane że zdobył z Roma dwa trofea pod rząd :)

  • majkel
   3 lutego 2023, 23:20

   Spokojnie. Jest jeszcze LE. A mam czutkę, że rok temu była LK, w tym bd LE, a za rok LM. Róbcie screeny :v

 • samber
  3 lutego 2023, 23:05

  Jeżeli zawodnik odmawia stawienia się w pracy to łamie umowę o pracę a to jest podstawą do postępowania prawnego przeciwko niemu. Za tym idzie nie tylko wywalenie z pracy, bo tego to Zaniolo bardzo by chciał. Taki proces będzie się toczył o odszkodowanie dla klubu. Albo się jakoś dogadają i ustalają kompromis.