Austini: Z Ligą Mistrzów będą również problemy w mercato

O to jak komentują ostatnie wydarzenia w Romie dziennikarze.

Wracamy do opinii dziennikarzy z kręgu Romy i byłych graczy Giallorossich dotyczących wydarzeń w klubie.

Alessandro Austini dla TeleRadioStereo:

– Jest zdecydowana różnica między kibicami Romy i Lazio. Wczoraj wydawało się, że to inny stadion. Roma będzie miała ograniczenia w mercato również przy awansie do Ligi Mistrzów.

Francesca Ferrazza dla Centro Suono Sport:

– Jeśli Mourinho nie chciałby zostać, wówczas nie niepokoiłby się odnowieniem umowy Smallinga, przyszłością Abrahama, budżetem, jaki będzie miał do dyspozycji w trakcie letniego mercato. To prawda, że do tej pory nie otrzymał ofert od poważnych zespołów. Dostał z West Hamu, Newcastle, reprezentacji Portugalii. Owe drużyny klubowe nie przyciągają go bardziej niż Roma. Na pewno wpłynęła oferta z West Hamu i kto wie czy nie będzie chciał pomówić o tym dzisiaj na konferencji prasowej.

Andrea Pugliese dla Rete Sport:

– Smalling, mimo wieku, jest nadal kluczowym graczem dla Romy. Myślę, że w najbliższych dniach, najpóźniej na początku kwietnia, dojdzie do podpisów. W przeciwnym razie klub musiałby poszukać innego dominującego środkowego obrońcy. Dałbym na ten moment 70-75% szans na przedłużenie umowy. Skład? Myślę, że jedyną zmianą będzie wejście Karsdorpa za Zalewskiego. Jedyna niewiadoma dotyczy obrony, gdzie Llorente jest faworytem przed Kumbullą. Ponadto brawa dla Ibaneza, że zagrał cały mecz z Juve i to klasowa, ze zranioną stopą.

Gianni Visnadi dla Radio Radio Mattino:

– Juventus przejdzie rundę, mecz, który stoi przed Romą jest trudny. O awans Roma zagra w domu, potem pojedzie cierpieć do Hiszpanii. Jeśli nie wygra z dużą przewagą na Olimpico, wówczas awans będzie skomplikowany.

Nando Orsi dla Radio Radio Mattino:

– Spodziewam się jutro fizycznego meczu, z nisko ustawioną Romą, gotową do kontrowania. Również Real Sociedad jest rozchwianym w występach zespołem. To sama Roma jest dla siebie niebezpieczeństwem, tak jak było w przypadku Lazio.

Mario Mattioli dla Radio Radio Mattino:

– Mourinho musi znaleźć odpowiedni system by obsługiwać napastników. To, że Abraham i Belotti nie strzelają, nie oznacza, że są słabi. Zespół musi dać im warunki by strzelali.

Gianluca Piacentini dla Rete Sport:

– Nie sądzę, że Roma rozegra jutro inny mecz niż wynika z jej charakterystyki. Kto wie czy Mourinho da wskazówki odnośnie składu. Gdyby jutro zagrał El Shaarawy w miejsce Pellegriniego, byłbym zaskoczony. Jutro spodziewam się podstawowego składu z Llorente w miejsce Ibaneza i Karsdorpem na prawej stronie.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  8 marca 2023, 15:01

  Weś idź precz z Romy jak jesteś tutaj tylko dlatego że nie masz "lepszych ofert".

  • samber
   9 marca 2023, 00:00

   O ile Ferrazza jest autorytetem w tej sprawie :)

  • Artur BB
   10 marca 2023, 07:16

   Nie bądź dzieciakiem, postawił warunki jakie maja spełnić i nie chodzi o jego portfel, to nie jest polska rzeczywistość, gdzie trener patrzy tylko zarobku

 • Canis
  9 marca 2023, 11:21

  Ten Gianni Visnadi, kimkolwiek jest, to też jakieś odkrywcze myśli prezentuje. "O awans Roma zagra w domu, potem pojedzie cierpieć do Hiszpanii. Jeśli nie wygra z dużą przewagą na Olimpico, wówczas awans będzie skomplikowany". Niesamowite przemyślenia 😄