Atak Romy na nowy sezon: Banza i inni kandydaci

Roma rozważa pozyskanie Simona Banzy, napastnika z Bragi, który ma znakomite statystyki w portugalskiej lidze. Alternatywnymi kandydatami są Arnaud Kalimuendo, Vangelis Pavlidis i Santiago Gimenez.

fot. © scbraga.pt

Simon Banza jest coraz bardziej rozważany jako potencjalne wzmocnienie ataku Romy na przyszły sezon. Ten 27-letni napastnik z Bragi należy do agencji Ramadaniego, co jest powodem, dla którego Ghisolfi planuje jutro spotkać się z jego agentem.

Kongijski zawodnik ma znakomite osiągnięcia w portugalskiej lidze (w ciągu ostatnich dwóch lat w Bradze zdobył 37 bramek i zaliczył 15 asyst w 87 meczach), co potwierdza pozytywne opinie nowego dyrektora sportowego Romy, który wcześniej pracował z nim przez dwa sezony w Lens. Banza ma wszystkie cechy, których Daniele De Rossi szuka w napastniku: jest silny fizycznie, wysoki (189 cm), szybki i techniczny. Potrafi grać z przodu oraz walczyć z obrońcami przeciwnika.

Jego pozyskanie wymagałoby jednak dużego nakładu finansowego: Braga, która kupiła go za 3 miliony euro plus bonusy dwa lata temu, teraz żąda około 20 milionów euro. Banza ma kontrakt do 2027 roku, ale jego obecne zarobki są stosunkowo niskie (około 500 tysięcy euro netto), co oznacza, że Roma mogłaby go zadowolić oferując pensję w wysokości 1,2-1,5 miliona euro.

Roma rozważa także inne opcje do wzmocnienia ataku: w grze są nadal Arnaud Kalimuendo, napastnik Rennes i reprezentacji Francji do lat 21, Vangelis Pavlidis, 25-letni napastnik z AZ Alkmaar, oraz Santiago Gimenez z Feyenoordu, który jest dobrze znany Romie z ostatnich dwóch sezonów w Lidze Europy.

Komentarze

 • Totnik
  11 czerwca 2024, 17:07

  🤣

 • LaMagica
  11 czerwca 2024, 17:51

  Za Gimeneza to by z 50 chcieli pewnie

 • Omen
  11 czerwca 2024, 18:05

  Bardzo ok te nazwiska, na jakichś droższych graczy i tak nie mamy co liczyć, z pustego to i Bartek Salamon nie naleje.

 • takitam
  11 czerwca 2024, 18:38

  Chyba się zahibernuje do sierpnia.

 • cubus
  12 czerwca 2024, 08:08

  Dobrze za nasi nowi napastnicy zawsze się dobrze wdrażają xD