AS Roma: Czas na odrodzenie i powrót do czołówki

Roma stoi przed koniecznością gruntownej przebudowy składu po niezbyt udanym sezonie. Obrona, pomoc i atak wymagają wzmocnień, a przyszłość kilku graczy stoi pod znakiem zapytania.

fot. © asroma.com

Po ostatnich wydarzeniach, takich jak wyeliminowanie przez Leverkusen czy napięty finał sezonu, wyraźnie widoczna jest potrzeba gruntownych zmian w strukturze zespołu AS Roma. Szereg graczy nie spełniła oczekiwań lub osiągnęła punkt, w którym ich przyszłość w klubie jest kwestią dyskusyjną. Przede wszystkim w obronie istnieje potrzeba odświeżenia. Karsdorp, Smalling i Spinazzola wydają się być na zakręcie. Ich niezadowalające występy lub kontuzje stawiają pod znakiem zapytania ich miejsce w pierwszym składzie.

W środku pola również widoczne są problemy. Pomimo obiecującego startu, Renato Sanches i Aouar szybko zniknęli z głównego składu, nie spełniając oczekiwań. Ich odejście oznacza konieczność znalezienia nowych, solidnych opcji. W ataku sytuacja jest równie niepewna. Wielu kibiców zastanawia się nad losem Lukaku i Azmouna. Ponadto powrót Abrahama po kontuzji pozostawia wiele do życzenia. Klub musi znaleźć stabilne opcje, które mogą zastąpić ewentualne braki w ataku.

W międzyczasie, ważne jest również zadbanie o skrzydłowych. De Rossi jasno określił, że będzie na nich budować przyszłość zespołu. Chociaż El Shaarawy jest kluczowym zawodnikiem, potrzebujemy dodatkowych wzmocnień, zwłaszcza na lewym skrzydle. Zalewski, mimo wcześniejszych nadziei, nie spełnił oczekiwań i jego odejście wydaje się nieuniknione.

Ogólnie rzecz biorąc, Roma stoi przed wyzwaniem restrukturyzacji swojego składu. Konieczne są radykalne zmiany, zarówno w pierwszej jedenastce, jak i w szerokiej kadrze. Klub musi działać szybko i sprawnie, aby powrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie i sprostać oczekiwaniom kibiców.

Komentarze

 • Totnik
  11 maja 2024, 09:51

  Tylko za co :) i kim bo jeszcze DS nie ma…

 • Burdisso
  11 maja 2024, 11:25

  Hmmm słyszę te samo hasło od miesiąca.. może w końcu wygramy ważny mecz z tych co musimy wygrać.. z Bologna w papę, z Napoli remis, z Juve remis, z Leverkusen w papę i remis.. w końcu musimy wygrać mecz z dobrym przeciwnikiem.

  • Totnik
   11 maja 2024, 13:34

   Wygraliśmy z Lazio i z Milanem x 2 ?? Mało ? Może i mało ale i tak sporo więcej niż wcześniejsze 2,5 roku…

  • Burdisso
   11 maja 2024, 15:23

   Ale te były wcześniej.. musimy jutro to przecisnąć bo kurde brakuje minimalnie w tych meczach szczególnie z Juve mieliśmy pecha

  • Totnik
   11 maja 2024, 19:53

   Z LM raczej możemy się pożegnac. Daniele ładnie punktował ale niestety strata z pierwszej rundy była zbyt wielka.

 • LaMagica
  11 maja 2024, 11:25

  Kwestia czy wejdziemy do tej LM bo tak to inaczej może być krucho xd za dużo mamy piłkarzy na wymianę a bez sensu jest kupować kogokolwiek… Muszę być konkretne nazwiska i solidni zawodnicy

 • Burdisso
  11 maja 2024, 11:31

  Co do składu to ilu można wymienić przy naszej umowie z UEFA.. znowu łapanka na darmowe transfery ? Albo wypożyczenia ? Co z spina przedłużamy ? Jeśli tak to jaki kontrakt się zgodzi bo teraz to o połowę za dużo ma..

  • Szafka
   11 maja 2024, 12:05

   Gdzieś widziałem newsa o Spinie, że byłby się w stanie zgodzić na lekką obniżkę. No ale to może być tylko taka plotka

 • ikswordyw
  11 maja 2024, 12:43

  Pieniądze się pewnie znajdą, jak będzie taka potrzeba. Myślę, że Friedkiny zaufały Daniele na tyle, że jakieś dodatkowe fundusze wygrzebią. Co do wypożyczeń, to na jednej z włoskich profili tt poszła wypowiedź Daniele, że od przyszłego sezonu koniec z wypożyczeniami i nowy zespół ma być opierany tylko na naszych pełnoetatowych zawodnikach. W ogólnej grze wzorcem do naśladowania ma być właśnie Leverkusen. :-) I to nie jedna taka wypowiedź się przewija.

  • Burdisso
   11 maja 2024, 15:27

   No fajnie ale jednak Leverkusen to sprzedało zawodników dwa sezony temu za ponad 250mln chyba a kupiło za około 100 ogólnie za ich miejsca … Wyszło im też okienko transferowe jak Napoli w mistrzowskim sezonie i po prostu wszystko wyszło.. tzw. sezon konia

 • Canis
  11 maja 2024, 13:15

  Dziwny ten sezon albo ja jestem dziwny. Niby małe szanse mamy na Ligę Mistrzów, odpadliśmy z Ligi Europy, na dodatek, co chyba najgorsze, Lacze mogą nas jeszcze wyprzedzić w końcowej tabeli Serie A, a ja jestem zadowolony. Jakoś mnie ta drużyna De Rossiego cieszy, wręcz raduje a jej oglądanie sprawia mi przyjemność. Starzeję się chyba 🙂

  • Burdisso
   11 maja 2024, 15:29

   De Rossi pokazał że się da.. niestety Józek potracił za dużo pkt szczególnie na początku sezonu z leszczami