Agent Shomurodova: Spodziewaliśmy się innego traktowania ze strony Romy

Wywiadu dla mediów udzielił agent Shomurodova, który odniósł się do sytuacji transferowej piłkarza.

fot. © asroma.com

Eldor Shomurodov jest jednym z dwóch nowych graczy, obok Viny, którzy spędzą najbliższe pół roku na wypożyczeniu. Gracz odszedł do Spezii na zasadzie zwykłego pobytu tymczasowego, bez opcji wykupu.

Niezadowolenia z sytuacji w Romie nie kryje agent gracza, German Tkachenko, w wywiadzie dla Calcio Napoli 24:

– Już latem były oferty dla Eldora, ale Roma nigdy nie otwierała się na pewne propozycje. Spodziewaliśmy się innego traktowania. W styczniu mieliśmy dość i podjęliśmy decyzję, było wiele ofert z Włoch, Hiszpanii, Niemiec i Anglii. Wybraliśmy Spezię ze względu na odpowiednie wartości. Nie wiem czy zagra od razu w niedzielę z Napoli, fizycznie jest gotowy by pomóc. Latem zobaczymy jaka będzie jego przyszłość, zajmiemy się wszystkim w odpowiednim czasie. Teraz chce tylko grać jak najwięcej.

Agent odnosi się z pewnością do tego, że Roma zatrzymała gracza latem, a następnie ten zmarnował pół sezonu głęboko na ławce, gdy mógł zostać wypożyczony w lipcu lub sierpniu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • samber
  2 lutego 2023, 18:50

  Potraktowali go faktycznie tak sobie, ale z drugiej strony… potrzebowali głębokiego rezerwowego. Przyszedł Solbakken i Eldor mógł odejść w bezpieczny dla nas sposób. Roma po prostu broniła swoich interesów.

  • abruzzi
   2 lutego 2023, 18:52

   Może byli sfokusowani całe lato na definitywnej sprzedaży i gdy odpowiedniej oferty nie było, to został. Teraz już doszli do tego, że nie ma co wybrzydzać, bo nikt tych koniecznych 12 mln euro z bilansu nie da. Eldor będzie kolejnym chłopem po Kluivercie i tym podobnych, co będzie wypożyczany do końca życia i o sezon dłużej :)

 • takitam
  2 lutego 2023, 19:44

  Nie wiem czy jest w tej lidze klub, który umoczył więcej kasy na przeciętność niż Roma na przestrzeni ostatnich kilku lat.

  • Canis
   2 lutego 2023, 21:07

   Może zwyczajnie dlatego, że nas nie stać na ponadprzeciętność? Ja normalnie, odbieram świat na trzeźwo i wiem że jestem kibicem dobrego, dużego klubu z Italii ale też mi się często zdarza zapomnieć, że to jednak nie jest jakiś klub z topu. Może po prostu Roma ma większe ambicje niż możliwości i tyle?

  • takitam
   2 lutego 2023, 21:55

   Zgodziłbym się z Tobą Canis, gdybyśmy nie kończyli sezonów za Atalantą czy Napoli.
   My po prostu kupujemy szajs za ciężkie pieniądze.

  • hako
   2 lutego 2023, 22:36

   W Romie było wszystko, by stać się włoską czołówką. Było takie okienko czasowe, gdy można było odjechać reszcie ligi razem z Juventusem. Niestety zarządzanie Palotty i gwóźdź do trumny w postaci łysej mendy z Sewilli zrzuciło Romę w przeciętność. A teraz prześladuje Romę jak zwykle wieczny pech, bo wielkie transfery i nazwiska albo się łamią albo nagle zapominają jak się gra, albo standardowe frajerstwo, czyli umaczanie 20 mln na Muminowa.