90 minut Cristante i Ibaneza. Pellegrini odpoczął

Pięciu graczy Romy wystąpiło w weekend w meczach drużyn narodowych. Największe powody do zadowolenia mieli Rui Patricio i Cristante, którzy wzięli czynny udział w wygranych swoich reprezentacji.

Za nami weekend i kolejne występy graczy Romy na boiskach Europy i świata. Sobotę i niedzielę gracze Giallorossich, rozsiani po reprezentacjach narodowych, zapamiętają różnie.

W sobotę niewielki wpływ lub żaden na wyniki swoich drużyn w eliminacjach Euro mieli Solbakken i Celik. Ten pierwszy rozegrał 16 minut w przegranym 0-3 meczu z Hiszpanią. Turek z kolei obejrzał z ławki całe spotkanie z Armenią (wyjazdowa wygrana 2-1). W nocy występ w reprezentacji Brazylii zaliczył Ibanez (90 minut). Canarinhos przegrali towarzysko, 1-2, z Maroko.

Wczoraj na murawie pojawili się przede wszystkim Włosi. Odpoczynek od trenera Manciniego otrzymał Pellegrini, który w ogóle nie został powołany na mecz z Maltą. Na murawie (rozegrał całe 90 minut) pojawił sie za to Cristante. Spinazzola spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych. Azzurri wygrali 2-0. Kolejny występ w reprezentacji Bośni (przegrana 0-2 ze Słowacją) zaliczył Tahirovic (74 minuty). Całe spotkanie Portugalii z Luksemburgiem (wyjazdowe 6-0) rozegrał Rui Patricio.