Roma robi kroki w kierunku pozyskania N’Dicki

Powinno być już coś w rodzaju wstępnego porozumienia ekonomicznego z graczem. Niektórzy mówią już o testach medycznych, choć w tej sprawie nie ma potwierdzeń.

fot. © eintracht.de

Po Aouarze Roma naciska na kolejnego darmowego piłkarza, Evana N’Dickę. Portal calciomercato.com podaje, że Roma ma coś w rodzaju wstępnego porozumienia ekonomicznego z piłkarzem, któremu wygasa umowa z Eintrachtem.

N’Dicka zarabia we Frankfurcie około 700 tys. euro. W Romie otrzymałby trzy razy tyle. Niektórzy donoszą nawet, że gracz przeszedł testy medyczne, ale w tej sprawie brakuje potwierdzeń. W związku z prawdopodobnym odejściem Ibaneza, Francuz zająłby miejsce w pierwszym składzie Giallorossich i byłby wzmocnieniem kadry Mourinho.

24-latek gra w Eintrachcie od 2018 roku. W niemieckim zespole rozegrał 177 meczów, strzelając 11 bramek.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Cave Wolf
  16 kwietnia 2023, 11:05

  Mam nadzieję że to prawda to bardzo dobry piłkarz i jeżeli się nam go uda ściągnąć za darmo to będzie hit transferowy

 • Dwojak
  16 kwietnia 2023, 11:05

  No to byłoby mega wzmocnienie jak na nasze warunki. Można byłoby sprzedać Ibaneza i wręcz zyskać sportowo na takiej wymianie, tylko trochę trudno mi uwierzyć, że wybierze nas mając tyle opcji z całej Europy. Tutaj chyba tylko osoba Mourinho może go przekonać.

  • samber
   16 kwietnia 2023, 11:54

   Mou i pieniądze – to są dwie sprawy które robią różnicę. Chociaż co do pieniędzy to raczej konkurencyjni nie jesteśmy, ale coś tam też mu zaoferowali.

 • Przemo
  16 kwietnia 2023, 12:21

  Jeżeli się potwierdzi, to świetny transfer. Z tym, że trzeba będzie się nastawić na max sezon, może dwa i pójdzie dalej. Na dzisiaj w klubach, o których się mówi w jego kontekście byłby pewnie rezerwowym, stąd wybór Romy. Oby podpisał 5-letni kontrakt, bez żadnych głupich klauzuli jak w przypadku Dybali, to będzie można na nim w niedługiej perspektywie solidnie zarobić.

  • Technik
   17 kwietnia 2023, 16:09

   Ale dlaczego tak to postrzegasz ? Że taki Ndicka może zostać w Romie tylko sezon albo dwa ? To nie jest już Roma Pallotty, to nie jest już Roma spod szyldu supermarketu, to nie jest Roma która ma być atrakcyjną trampoliną do wielkiej kariery. To jest wizerunek z którym Friedkiny postanowiły zerwać, zatrudniając właśnie Mourinho, trenera który owszem wymagam, oczekuje ale gdy już to dostaje to na ogół zapewnia sukcesy. Roma notuje systematyczny progres sportowy, może ogółowi się nie podoba to jaką piłkę gramy ale poważnie ten zespół notuje bardzo dobre wyniki jak na swoje obecne ograniczenia kadrowe. Jesteśmy na bardzo dobrej drodze by ten sezon skończyć z LM w kieszeni i jako dodatek z podium, również jesteśmy na dobrej drodze by zagrać w półfinale LE, a to są też pieniądze dla klubu, wzrost wartości wizerunkowej oraz punkty w rankingu. W mojej ocenie Roma jest na właściwym kursie aby wejść na ten sam poziom co Inter, Juve czy Napoli a w przyszłości móc myśleć o ścisłej czołówce europejskiej.

 • majkel
  16 kwietnia 2023, 12:24

  No i to byłyby transfer. Ale z Senesim też było dużo plotek i skończyło się tak, że wylądował w Anglii. W ogóle to byłem pewien, że N'Dicka już się z kimś dogadał i temat zamknięty. Do tego to calciomercato… Żeby to nie był czasem jakiś odgrzewany kotlet. Bo pierwsze plotki pojawiły się jeszcze przed meczem z Feyenoordem. W Lidze Konferencji :D

 • jamtaicho
  16 kwietnia 2023, 14:27

  Najlepszy to by był Baschirotto za Ibaneza, ale pewnie Lecce go wyceni ładnie ;/

 • Romanistic
  16 kwietnia 2023, 15:39

  Dupą, cycki, jajca. Dziś 3:0.

  • samber
   16 kwietnia 2023, 15:59

   Co? A która z panienek miałaby cyckami wbić? No i kto ma takie jajca żeby nimi gole strzelać? Napewno mówisz o Romie? :)

  • Romanistic
   17 kwietnia 2023, 18:55

   A jednak

 • riss
  17 kwietnia 2023, 16:08

  Gracz konkretny, jak dobrze się zaaklimatyzuje w Rzymie to może być dużo lepszy od Ibaneza