t
Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Aktualnie na stronie przebywa 165 gości oraz 11 użytkowników!
Zarejestruj
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -

Pallotta: Chciałbym zatrzymać Spallettiego, to on zdecyduje

James Pallotta był wyjątkowo rozmowny po wczorajszym meczu z Sassuolo, udzielając obecnym mediom wywiadów.

PALLOTTA W STREFIE PRASOWEJ
Monchi?
- Kto? Dlaczego mam ci o tym mówić? Dlaczego mam wam zdradzać nasze strategie? Dlaczego mamy mówić publicznie wszystko to, co chcemy robić? Chcę po prostu wyjaśnić, że nie ma dla was sensu ujawniać czegoś, co nie zostało w całości określone.

Derby?
- Absolutnie, możemy to zrobić. Widząc jak graliśmy z Lyonem, mogliśmy zdobyć 5, 6, 7 goli, jeśli powtórzymy ten występ i z odrobiną szczęścia, może nam się udać. Wiem, że wybiegniemy na boisko zmotywowani i zdeterminowani, aby się nam udało.

Dzisiejszy mecz?
- Trochę wolny start w pierwszej połowie, widzieliśmy wszyscy. Po przerwie doszło do korekt taktycznych i poszło dużo lepiej. Pięknie jest wygrać, nadal jesteśmy na drugim miejscu z komfortową przewagą nad Interem i Lazio. Celem jest Liga Mistrzów i z odrobiną szczęścia Juve może zaliczyć wpadkę. To bardzo ciężki sezon, zatem nie wiadomo jak się może zakończyć.

Colette odszedł...
- Ja o to poprosiłem, jest dobrym człowiekiem, ale nie był za bardzo skuteczny.

Karny w meczu Juve-Milan?
- Wolę nie rozmawiać o karnych w ostatniej minucie dla innych zespołów, nie chcę polemiki na temat sędziów. 

Cel?
- Liga i Puchar Włoch. Jeśli o mnie chodzi, najważniejszym celem jest awans do Ligi Mistrzów, co jest bardzo ważne pod względem przychodów. Chcemy wygrać Puchar Włoch, ale awansować też do Ligi Mistrzów.  

Styczniowe mercato?
W tym sezonie styczniowe mercato było ogólnie rozczarowujące w całej Europie. Było mało ruchów, to był ogólny trend.

Spalletti?
- Jakie jest pytanie? Spalletti powiedział, że powiedziałem, że jest coś nowego? Interesujące. To zależy od niego. Zrobimy wszystko co jest właściwe dla drużyny, w jego interesie. Staram się poprawiać drużynę i błędy mogą się zdarzyć. Czy popełniliśmy już błędy? Tak, jasne, ale w ostatnich latach awansowaliśmy dwa razy z kolei do Ligi Mistrzów, a potem do eliminacji. W toku są też inne sprawy, wykonujemy dyskretną pracę, rozmawiamy o stadionie. Jestem bardziej autokrytyczny niż ktokolwiek inny. To co robię jest zawsze w interesie zespołu, zarówno jeśli chodzi o operacje transferowe, trenera, o wszystko, co robimy. Nie mogę ujawnić jakie są nasze strategie.

Obniżenie ceny biletów może pomóc zapełnić stadion?
- Nie sądzę, że to jest problemem, wydaje mi się większy. Myślę, że grając w niedzielę wieczorem, jest wiele osób, które mają dzieci i które muszą iść jutro rano do szkoły. Nie ma transportu publicznego, nie ma w bliskości parkingów, jest rzeczywiście ciężko. Przeciwnie, biorąc pod uwagę wszystkie te problemy wydaje mi się, że mamy bardzo liczną publiczność. W przyszłości będziemy mieli własny stadion, z adekwatnym parkingiem, dużo bardziej przyjazne miejsce dla kibiców. Myślę, że najlepszą rzeczą, jaką może zrobić prasa, to wywieranie presji na instytucjach, aby ułatwić realizację stadionu, który pomógłby również miastu.

Nowe usługi konferencyjne w sprawie stadionu?
- Nie, nie ma żadnych powodów, aby je rozpoczynać, nie ma powodów, aby zamykać obecne i otwierać nowe. 

PALLOTTA DLA MEDIASET
Stadion?
- Wszystko idzie idealnie, mamy nadzieję zacząć w czerwcu. Relacje ze Spallettim są świetne, daje bardzo dużo Romie, mam nadzieję, że może zostać. 

Przyszłość Tottiego i Spallettiego?
- Myślałem, że rozmawiamy o meczu!

Cele?
- Celem jest Liga Mistrzów, jest przerwa, która jest dobrą wiadomością, aby odzyskać siły, mimo że mamy wielu reprezentantów drużyn narodowych, którzy zagrają. Mamy uzyskaną przewagę nad Lazio i Interem, jestem pewien, że względu na kalendarz,  zajmiemy drugie miejsce. Liga Mistrzów jest naturalnym miejscem dla tego klubu i cieszę się, że często awansujemy, niestety w tym sezonie czerwone kartki wpłynęły na mecz z Porto. 

PALLOTTA DLA SKY
Żal po odpadnięciu z Lyonem?
- Myślę, że graliśmy dobrze. Mieliśmy wiele okazji, aby strzelić, to był jeden z najlepszych meczów, odkąd tu jestem. Oddaliśmy 25 strzałów i przez 95 minut cały zespół grał dobrze. Takie rzeczy się zdarzają.

Spalletti będzie trenerem Romy w przyszłości?
- Na pewno do końca maja, potem zależy od Luciano. Chciałbym, aby został. Podoba mi się jego styl gry, podoba mi się z taktycznego punktu widzenia. Oglądam jego treningi, pdooba mi się bardzo, że go tutaj mamy. Chciałbym zatrzymać Spallettiego, to on zdecyduje. To nie zależy ode mnie. 

Nowe umowy Tottiego i De Rossiego?
- Jeszcze nie rozmawialiśmy o ich kontraktach. Totti ma po tym kontrakcie kolejne sześć lat i może zostać w Romie  roli dyrektora. Nie mieliśmy nowych rozmów, ale mamy jeszcze kilka miesięcy na rozmowy. Walczymy o Ligę Mistrzów, musimy myśleć o wygrywaniu kolejnych meczów. Czekają nas mecze na szczycie. Musimy myśleć o tym, nie o odnowieniach kontraktów.

Chcesz zbudować w przyszłości młody zespół?
- Interesujące jest to, co zrobiliśmy w ostatnich dwóch latach z młodymi. Mamy wielu interesujących graczy, którzy są rozsiani po Włoszech. Będziemy to kontynuować, będziemy jeszcze bardziej konkurencyjni, choć sezon jeszcze się nie skończył, Juventus musi jeszcze zagrać z nami i Napoli. 

Jakie masz relacje z kibicami Romy?
- Spotykam mnóstwo ludzi na ulicach, którzy mnie pozdrawiają i życzą mi dobrze, mamy świetne relacje. Sytuacja Curva Sud nie zależy od nas, ale od instytucji, jeśli bariery zostaną usunięte, oni wrócą. Ciężko jednak przychodzić kibicom na stadion, mecze kończą się o 23, trudno jest wrócić do domów. Parkingi są daleko, transport publiczny jest słaby. 

PALLOTTA DLA RAI
Kontrakty Tottiego i Spallettiego?
- Nie chcę rozmawiać o tym dziś wieczorem. Z Francesco rozmawialiśmy już w zeszłym roku.

Twoim zdaniem Totti zostanie również na przyszły sezon?
- Według mnie tak, rozmawialiśmy o tym, ale to nie zależy ode mnie, a jedynie od niego. Oczywiście, że chciałbym, żeby został.

Jest jakiś limit czasowy, jeśli chodzi o decyzję Spallettiego?
- Nie rozmawiałem głębiej z trenerem, ale nie ma problemów. Przeciwnie, myślę, że kreują je media. Teraz najważniejsze jest mówienie o tym jak dobrze się spisuje. Wkrótce porozmawiam z Luciano. 

Są problemy, jeśli chodzi o przyszłość, jeśli chodzi o rolę właściciela?
- Nie ma problemów w drużynie. Mam swoją strategię i nie chcę jej w tej chwili nikomu ujawniać.

Monchi będzie przyszłym dyrektorem sportowym?
- Nie zamierzam ujawniać nikomu naszych strategii, być może jest jakiś problem w tłumaczeniu...

Karma: +1
20.03.2017; 14:25 źródło: pagineromaniste.com dodał: abruzzi
czytaj więcej o:

Komentarze (17)

Profil E-mail PW
abruzzi Dodano: 2 miesiące temu | Karma: -2
Groteskowy prezydent. Jak mawiam, "mistrz suspensu". Jakie to wielkie strategie ukrywa? Nowy język na klubowym profilu na facebooku, bo chyba nie sponsora. Zdecyduje trener? Aha. Jak zawsze przyjechał tylko po stadion, a raczej biura, które zostaną tam wybudowane. Drużyna? Jaka drużyna?
Profil E-mail PW
CanisLupus Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
On w zasadzie ma jedną strategię; wybudować ten stadion a przede wszystkim latający cyrk MP wokół niego. I potem liczyć z tego wszystkiego szmal. O piłce pitoli, bo się na niej nie zna. Może to i lepiej. Ja od niego chcę i w skrytości wymagam, tylko stadionu. Tyle on może dać Romie. Reszta w rękach dyrektorów i sensownego trenera. Oparcia w Prezydencie drużyna i trener nie mają i mieć nie będą, bo każdy o tym wie, że Pallotta to piłkarski laik i ignorant. Jak już James jest, to niech jest i trzyma się podstawowej sentencji przysięgi Hipokratesa; "Przede wszystkim nie szkodzić".
Profil E-mail PW
marbas Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 2
Strategie jakąś ma, w końcu jest biznesmenem i bez strategii pieniędzy by się nie dorobił. A ponieważ jest biznesmenem dobrze wie, że nie może pochwalić się swoją strategią, tylko starać się ją realizować.
Profil E-mail PW
CanisLupus Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
marbas
Strategię ma biznesową a nie sportową. Chce wybudować kiermasz a drużynę poprowadzi Lenin z Sołżynicynem. Chyba że wiesz coś o czym my nie wiemy?
Profil E-mail PW
marbas Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
Jasne, że to strategia biznesowa. Tylko co z tego, będą pieniądze przyjdą i sukcesy. Taki romantyczny futbol
Profil E-mail PW
CanisLupus Dodano: 2 miesiące temu | Karma: -1
Tak jak w Paryżu? ;)
A może będzie tak; "Zarobiłem sobie pieniądze, to sobie je schowam do kieszeni" ?? Kto bogatemu Jamesowi zabroni?
Profil E-mail PW
marbas Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 2
Jeśli wolisz bić się o 2 miejsce zamiast być mistrzem tak jak nieudacznicy z Paryża, walczyć w LE zamiast wojować w LM i nie zdobywać pucharów, to ok.
Profil E-mail PW
marbas Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 1
Zresztą o czym my dyskutujemy. Każdy klub w tej fazie LM zarabia petrodolary w przeciwieństwie do nas.
Profil E-mail PW
CanisLupus Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
marbas
Ja wiem że ty jesteś marzycielem :) Ja też nim jestem. Tylko mam obawy, co do zamierzeń Pallotty. On da Romie stadion, tylko co Roma i kiedy będzie z tego miała, to już inna bajka.
Profil E-mail PW
marbas Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 2
Stadion da nam stabilność. A prezydenci się zmieniają :P
Profil E-mail PW
volt17 Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
Mimo wszystko są lepsze strategie, bo pieniądze nie gwarantują sukcesów ale sukcesy gwarantują pieniądze.
Profil E-mail PW
abruzzi Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 3
Nikt nie powiedział, że to będzie stadion Romy i zyski pójdą do Romy, a wręcz przeciwnie. To będzie stadion tych, którzy za niego zapłacą i jak coś skapnie, to jakaś część. Po drugie Juventus wyciąga na stadionie +12 mln euro na rok więcej niż my z biletów z Olimpico minus opłata za stadion. Także nie rozumiem tej całej propagandy, że jak będzie stadion, to stanie się jakieś nie wiadomo co.
Do wszystkiego trzeba głowy i pomysłów, a nie stadionu. Pallotta dokapitalizował klub w tym sezonie 80 mln euro, tzn. dorzucił z własnej kieszeni. Także tak to prowadzą, że trzeba dokładać z własnej kieszeni. W Serie A stadion miała już Reggiana, która od lat nie może wyjść wyżej niż Lega Pro. Własnościowe stadiony mają Sassuolo i Udinese.
Profil E-mail PW
Luke Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
Wszycy się jarają tym stadionem, a prawda jest taka, że dużo on nam nie pomoże. Z roku na rok mamy straty po 50 baniek, ile ten stadion nam da? 15-20 baniek? Jeszcze bokiem wyjdzie ten stadion bo się Amerykance nie odawala od Romy.
Profil E-mail PW
RoMaO Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 1
Dlaczego nikt nie komentuje wypowiedzi Baldissoniego? ;P
Profil E-mail PW
abruzzi Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 1
:) Bo gość jest całkowicie "irrelevant".
Profil E-mail PW
Werewolf Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 1
Też mam wrażenie, że całe posiadanie klubu to jest przy okazji wielkiej inwestycji budowlanej, której elementem jest stadion...zespół jest tylko pretekstem, takie małżeństwo z najbrzydszą córką króla, by móc rościć sobie pretensje do spornych ziem...

Poza tym to Pallotta jak zwykle pajac - nic się chłop nie zmienił
Jeśli chodzi o kontrakt Spalla - zdecydowanie Spalletti się nie skończył - po rewanżu z Lyonem mamy ciągle prawo z optymizmem patrzeć na rewanż w CI i obronę 2. miejsca, jeśli James go chce, to prosta sprawa: Panie Luciano oto gotowy kontrakt, szanujemy Pana deklaracje więc jest gotowy i czeka na Pana podpis jeśli faktycznie coś Pan z zespołem wygra, jeśli nie to droga wolna, ale sugerujemy przemyślenie sprawy i pozostanie mimo wszystko (jeśli im zależy) - potem piłka po stronie Spalla i gra otwartymi kartami - nie ma się co Luckowi dziwić, że zwleka, bo NIKT na świecie nie wie, co czeka zespół przez lato i może się okazać, że będzie miał gorszą grupę podwładnych niż teraz, bo że prezio będzie nadal nieobecny to pewne

i wreszcie nie rozumiem zupełnie tej karmy przy pierwszym komentarzu pod newsem...
Profil E-mail PW
riss Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
O ile zespół się nie posypie w maju................ Spall odejdzie i owczym pędem może odejść 2-3 piłkarzy. Totti skończy karierę, a DDR odejdzie do MLS to mogą być całkiem jaja. Ktoś z dwójki Manolas Rudiger odejdzie a może nawet dwóch, oboje są kuszeni większą kasą............
Kartka z kalendarza
  Wydarzenie na dzisiaj (2017-05-30):
  • Brak
Shoutbox
 • fl4shu; 2 godziny temu

  Ta koszulka z derbów z Lazio jest też piękna ale nie ma możliwość personalizacji na stronie nike

 • fl4shu; 2 godziny temu

  http://www.asromastore.com/it/roma-maglia-gara-home-2016-17-totti-x-aeterno.html chciałbym tą ale na koszulce na nowy sezon. W czerwcu mam pierwsza rocznicę ślubu i więc co chce dostać

 • krzywaczek; 2 godziny temu

  Dokładnie tak jak @stoper powiedział ;)

 • stoper; 2 godziny temu

  Zawsze możesz dodać "swój tekst " i "swój numer" jeśli będziesz chciał kupić :p

 • Gregu; 3 godziny temu

  Chodziło mi o kontrakt, nie umowę ;)

 • Gregu; 3 godziny temu

  Wątpię, żeby po zakończeniu umowy Roma nie dogadała tego z Frankiem. Chyba, że będzie inny klub...

 • fl4shu; 3 godziny temu

  A jak to jest z prawami do wizerunku? Po kontrakcie całość będzie należała do Tottiego więc o to mi chodzi. Jak się dogadają to pewnie dalej będą odpalać hajs ze sprzedaży Tottiemu a jak nie to może być lipa

 • Gregu; 3 godziny temu

  Myślę, że nawet jakby ktoś dostał "10" to i tak ta "prawdziwa" byłaby dostępna. $$$

 • completny; 3 godziny temu

  Myślę, że dopóki nikt inny nie dostanie "10" to będzie na niej Totti ;)

 • fl4shu; 3 godziny temu

  Jak będzie z koszulkami z nazwiskiem Tottiego?? Będą do końca jego kontraktu, czy po wygaśnięciu również uda się je kupić ??

 • corristo; 3 godziny temu

  Nie wiem czy chce teraz widzieć Tottiego jak np. asystenta. Przyszłość Romy jest bardzo chwiejna. Nie chciałbym, aby Totti obrywał rykoszetem za ewentualne wtopy.

 • Gregu; 3 godziny temu

  Amerykanie pewnie będą próbować zrobić z niego twarz Romy = profit + załagodzenie konfliktów z kibicami

 • RoMaO; 3 godziny temu

  Może Totti zostanie asystentem Di Francesco lub przynajmniej kimś w stylu menadżera?

 • x305; 4 godziny temu

  Koniec końców to on nie chciał u nas zostać wiec nic na siłę, czy to dobrze czy źle to się dopiero okaże - zrobił dobra robotę z wieloma zawodnikami i o tym powinniśmy pamiętać, LM ostatecznie ugrał wiec teraz wszystko w rękach Monchiego - przyszedł spragniony wyzwan wiec.. właśnie dostał swoj czas!

 • corristo; 4 godziny temu

  Trenersko Spalletti jest dobry, w półce prestiżu Romy, to bardzo trudno o pewniejszego trenera. Ale są jakieś sprawy, konflikty które sprawiają że odejdzie. Po historii z Tottim, płakał nie będę. Ale fakt faktem, że prawdopodobnie zmienimy trenera lepszego, na gorszego, ale z jakąś nadzieją, że u nas pięknie wypali.

Tabela / Strzelcy - Serie A
Klub M P
1. Juventus Turyn 38 91
2. AS Roma 38 87
3. SSC Napoli 38 86
4. Atalanta Bergamo 38 72
5. SS Lazio Rzym 38 70
6. AC Milan 38 63
Zobacz pełną tabelę
Wyniki Serie A
38 kolejka - 27-28 maja 2017
 • Atalanta
  1 : 0
  Chievo
 • Bologna
  1 : 2
  Juventus
 • Cagliari
  2 : 1
  Milan
 • Sampdoria
  2 : 4
  Napoli
 • Crotone
  3 : 1
  Lazio
 • Fiorentina
  2 : 2
  Pescara
 • Inter
  5 : 2
  Udinese
 • Palermo
  2 : 1
  Empoli
 • Torino
  5 : 3
  Sassuolo
Ankieta
Czy zaglądasz do galerii zdjęć i biblioteki video na stronie?
 • Tak, chciałbym zawsze po meczu Romy obejrzeć zdjęcia i skrót video na stronie. - 49,28%
 • Czasami, zaglądam od czasu do czasu. - 19,57%
 • Nie, zawsze z łatwością zaraz po meczu znajduję zdjęcia i skrót video na innych stronach. - 22,46%
 • Tak, ale chciałbym znaleźć tam wyłącznie unikalne historyczne materiały. - 8,7%
 • Ranking graczy / typera
  Poz. Użytkownik Pkt
  1 Berbla87 56100
  2 Narfi 46680
  3 Kamil90 9100
  4 fl4shu 7920
  5 Cichy 3223
  Ostatnio na forum
  Statystyki strony