t
Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Aktualnie na stronie przebywa 150 gości oraz 8 użytkowników!
Zarejestruj
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -

Pallotta: Chciałbym zatrzymać Spallettiego, to on zdecyduje

James Pallotta był wyjątkowo rozmowny po wczorajszym meczu z Sassuolo, udzielając obecnym mediom wywiadów.

PALLOTTA W STREFIE PRASOWEJ
Monchi?
- Kto? Dlaczego mam ci o tym mówić? Dlaczego mam wam zdradzać nasze strategie? Dlaczego mamy mówić publicznie wszystko to, co chcemy robić? Chcę po prostu wyjaśnić, że nie ma dla was sensu ujawniać czegoś, co nie zostało w całości określone.

Derby?
- Absolutnie, możemy to zrobić. Widząc jak graliśmy z Lyonem, mogliśmy zdobyć 5, 6, 7 goli, jeśli powtórzymy ten występ i z odrobiną szczęścia, może nam się udać. Wiem, że wybiegniemy na boisko zmotywowani i zdeterminowani, aby się nam udało.

Dzisiejszy mecz?
- Trochę wolny start w pierwszej połowie, widzieliśmy wszyscy. Po przerwie doszło do korekt taktycznych i poszło dużo lepiej. Pięknie jest wygrać, nadal jesteśmy na drugim miejscu z komfortową przewagą nad Interem i Lazio. Celem jest Liga Mistrzów i z odrobiną szczęścia Juve może zaliczyć wpadkę. To bardzo ciężki sezon, zatem nie wiadomo jak się może zakończyć.

Colette odszedł...
- Ja o to poprosiłem, jest dobrym człowiekiem, ale nie był za bardzo skuteczny.

Karny w meczu Juve-Milan?
- Wolę nie rozmawiać o karnych w ostatniej minucie dla innych zespołów, nie chcę polemiki na temat sędziów. 

Cel?
- Liga i Puchar Włoch. Jeśli o mnie chodzi, najważniejszym celem jest awans do Ligi Mistrzów, co jest bardzo ważne pod względem przychodów. Chcemy wygrać Puchar Włoch, ale awansować też do Ligi Mistrzów.  

Styczniowe mercato?
W tym sezonie styczniowe mercato było ogólnie rozczarowujące w całej Europie. Było mało ruchów, to był ogólny trend.

Spalletti?
- Jakie jest pytanie? Spalletti powiedział, że powiedziałem, że jest coś nowego? Interesujące. To zależy od niego. Zrobimy wszystko co jest właściwe dla drużyny, w jego interesie. Staram się poprawiać drużynę i błędy mogą się zdarzyć. Czy popełniliśmy już błędy? Tak, jasne, ale w ostatnich latach awansowaliśmy dwa razy z kolei do Ligi Mistrzów, a potem do eliminacji. W toku są też inne sprawy, wykonujemy dyskretną pracę, rozmawiamy o stadionie. Jestem bardziej autokrytyczny niż ktokolwiek inny. To co robię jest zawsze w interesie zespołu, zarówno jeśli chodzi o operacje transferowe, trenera, o wszystko, co robimy. Nie mogę ujawnić jakie są nasze strategie.

Obniżenie ceny biletów może pomóc zapełnić stadion?
- Nie sądzę, że to jest problemem, wydaje mi się większy. Myślę, że grając w niedzielę wieczorem, jest wiele osób, które mają dzieci i które muszą iść jutro rano do szkoły. Nie ma transportu publicznego, nie ma w bliskości parkingów, jest rzeczywiście ciężko. Przeciwnie, biorąc pod uwagę wszystkie te problemy wydaje mi się, że mamy bardzo liczną publiczność. W przyszłości będziemy mieli własny stadion, z adekwatnym parkingiem, dużo bardziej przyjazne miejsce dla kibiców. Myślę, że najlepszą rzeczą, jaką może zrobić prasa, to wywieranie presji na instytucjach, aby ułatwić realizację stadionu, który pomógłby również miastu.

Nowe usługi konferencyjne w sprawie stadionu?
- Nie, nie ma żadnych powodów, aby je rozpoczynać, nie ma powodów, aby zamykać obecne i otwierać nowe. 

PALLOTTA DLA MEDIASET
Stadion?
- Wszystko idzie idealnie, mamy nadzieję zacząć w czerwcu. Relacje ze Spallettim są świetne, daje bardzo dużo Romie, mam nadzieję, że może zostać. 

Przyszłość Tottiego i Spallettiego?
- Myślałem, że rozmawiamy o meczu!

Cele?
- Celem jest Liga Mistrzów, jest przerwa, która jest dobrą wiadomością, aby odzyskać siły, mimo że mamy wielu reprezentantów drużyn narodowych, którzy zagrają. Mamy uzyskaną przewagę nad Lazio i Interem, jestem pewien, że względu na kalendarz,  zajmiemy drugie miejsce. Liga Mistrzów jest naturalnym miejscem dla tego klubu i cieszę się, że często awansujemy, niestety w tym sezonie czerwone kartki wpłynęły na mecz z Porto. 

PALLOTTA DLA SKY
Żal po odpadnięciu z Lyonem?
- Myślę, że graliśmy dobrze. Mieliśmy wiele okazji, aby strzelić, to był jeden z najlepszych meczów, odkąd tu jestem. Oddaliśmy 25 strzałów i przez 95 minut cały zespół grał dobrze. Takie rzeczy się zdarzają.

Spalletti będzie trenerem Romy w przyszłości?
- Na pewno do końca maja, potem zależy od Luciano. Chciałbym, aby został. Podoba mi się jego styl gry, podoba mi się z taktycznego punktu widzenia. Oglądam jego treningi, pdooba mi się bardzo, że go tutaj mamy. Chciałbym zatrzymać Spallettiego, to on zdecyduje. To nie zależy ode mnie. 

Nowe umowy Tottiego i De Rossiego?
- Jeszcze nie rozmawialiśmy o ich kontraktach. Totti ma po tym kontrakcie kolejne sześć lat i może zostać w Romie  roli dyrektora. Nie mieliśmy nowych rozmów, ale mamy jeszcze kilka miesięcy na rozmowy. Walczymy o Ligę Mistrzów, musimy myśleć o wygrywaniu kolejnych meczów. Czekają nas mecze na szczycie. Musimy myśleć o tym, nie o odnowieniach kontraktów.

Chcesz zbudować w przyszłości młody zespół?
- Interesujące jest to, co zrobiliśmy w ostatnich dwóch latach z młodymi. Mamy wielu interesujących graczy, którzy są rozsiani po Włoszech. Będziemy to kontynuować, będziemy jeszcze bardziej konkurencyjni, choć sezon jeszcze się nie skończył, Juventus musi jeszcze zagrać z nami i Napoli. 

Jakie masz relacje z kibicami Romy?
- Spotykam mnóstwo ludzi na ulicach, którzy mnie pozdrawiają i życzą mi dobrze, mamy świetne relacje. Sytuacja Curva Sud nie zależy od nas, ale od instytucji, jeśli bariery zostaną usunięte, oni wrócą. Ciężko jednak przychodzić kibicom na stadion, mecze kończą się o 23, trudno jest wrócić do domów. Parkingi są daleko, transport publiczny jest słaby. 

PALLOTTA DLA RAI
Kontrakty Tottiego i Spallettiego?
- Nie chcę rozmawiać o tym dziś wieczorem. Z Francesco rozmawialiśmy już w zeszłym roku.

Twoim zdaniem Totti zostanie również na przyszły sezon?
- Według mnie tak, rozmawialiśmy o tym, ale to nie zależy ode mnie, a jedynie od niego. Oczywiście, że chciałbym, żeby został.

Jest jakiś limit czasowy, jeśli chodzi o decyzję Spallettiego?
- Nie rozmawiałem głębiej z trenerem, ale nie ma problemów. Przeciwnie, myślę, że kreują je media. Teraz najważniejsze jest mówienie o tym jak dobrze się spisuje. Wkrótce porozmawiam z Luciano. 

Są problemy, jeśli chodzi o przyszłość, jeśli chodzi o rolę właściciela?
- Nie ma problemów w drużynie. Mam swoją strategię i nie chcę jej w tej chwili nikomu ujawniać.

Monchi będzie przyszłym dyrektorem sportowym?
- Nie zamierzam ujawniać nikomu naszych strategii, być może jest jakiś problem w tłumaczeniu...

Karma: +1
20.03.2017; 14:25 źródło: pagineromaniste.com dodał: abruzzi
czytaj więcej o:

Komentarze (17)

Profil E-mail PW
abruzzi Dodano: 4 miesiące temu | Karma: -2
Groteskowy prezydent. Jak mawiam, "mistrz suspensu". Jakie to wielkie strategie ukrywa? Nowy język na klubowym profilu na facebooku, bo chyba nie sponsora. Zdecyduje trener? Aha. Jak zawsze przyjechał tylko po stadion, a raczej biura, które zostaną tam wybudowane. Drużyna? Jaka drużyna?
Profil E-mail PW
CanisLupus Dodano: 4 miesiące temu | Karma: 0
On w zasadzie ma jedną strategię; wybudować ten stadion a przede wszystkim latający cyrk MP wokół niego. I potem liczyć z tego wszystkiego szmal. O piłce pitoli, bo się na niej nie zna. Może to i lepiej. Ja od niego chcę i w skrytości wymagam, tylko stadionu. Tyle on może dać Romie. Reszta w rękach dyrektorów i sensownego trenera. Oparcia w Prezydencie drużyna i trener nie mają i mieć nie będą, bo każdy o tym wie, że Pallotta to piłkarski laik i ignorant. Jak już James jest, to niech jest i trzyma się podstawowej sentencji przysięgi Hipokratesa; "Przede wszystkim nie szkodzić".
Profil E-mail PW
marbas Dodano: 4 miesiące temu | Karma: 2
Strategie jakąś ma, w końcu jest biznesmenem i bez strategii pieniędzy by się nie dorobił. A ponieważ jest biznesmenem dobrze wie, że nie może pochwalić się swoją strategią, tylko starać się ją realizować.
Profil E-mail PW
CanisLupus Dodano: 4 miesiące temu | Karma: 0
marbas
Strategię ma biznesową a nie sportową. Chce wybudować kiermasz a drużynę poprowadzi Lenin z Sołżynicynem. Chyba że wiesz coś o czym my nie wiemy?
Profil E-mail PW
marbas Dodano: 4 miesiące temu | Karma: 0
Jasne, że to strategia biznesowa. Tylko co z tego, będą pieniądze przyjdą i sukcesy. Taki romantyczny futbol
Profil E-mail PW
CanisLupus Dodano: 4 miesiące temu | Karma: -1
Tak jak w Paryżu? ;)
A może będzie tak; "Zarobiłem sobie pieniądze, to sobie je schowam do kieszeni" ?? Kto bogatemu Jamesowi zabroni?
Profil E-mail PW
marbas Dodano: 4 miesiące temu | Karma: 2
Jeśli wolisz bić się o 2 miejsce zamiast być mistrzem tak jak nieudacznicy z Paryża, walczyć w LE zamiast wojować w LM i nie zdobywać pucharów, to ok.
Profil E-mail PW
marbas Dodano: 4 miesiące temu | Karma: 1
Zresztą o czym my dyskutujemy. Każdy klub w tej fazie LM zarabia petrodolary w przeciwieństwie do nas.
Profil E-mail PW
CanisLupus Dodano: 4 miesiące temu | Karma: 0
marbas
Ja wiem że ty jesteś marzycielem :) Ja też nim jestem. Tylko mam obawy, co do zamierzeń Pallotty. On da Romie stadion, tylko co Roma i kiedy będzie z tego miała, to już inna bajka.
Profil E-mail PW
marbas Dodano: 4 miesiące temu | Karma: 2
Stadion da nam stabilność. A prezydenci się zmieniają :P
Profil E-mail PW
volt17 Dodano: 4 miesiące temu | Karma: 0
Mimo wszystko są lepsze strategie, bo pieniądze nie gwarantują sukcesów ale sukcesy gwarantują pieniądze.
Profil E-mail PW
abruzzi Dodano: 4 miesiące temu | Karma: 3
Nikt nie powiedział, że to będzie stadion Romy i zyski pójdą do Romy, a wręcz przeciwnie. To będzie stadion tych, którzy za niego zapłacą i jak coś skapnie, to jakaś część. Po drugie Juventus wyciąga na stadionie +12 mln euro na rok więcej niż my z biletów z Olimpico minus opłata za stadion. Także nie rozumiem tej całej propagandy, że jak będzie stadion, to stanie się jakieś nie wiadomo co.
Do wszystkiego trzeba głowy i pomysłów, a nie stadionu. Pallotta dokapitalizował klub w tym sezonie 80 mln euro, tzn. dorzucił z własnej kieszeni. Także tak to prowadzą, że trzeba dokładać z własnej kieszeni. W Serie A stadion miała już Reggiana, która od lat nie może wyjść wyżej niż Lega Pro. Własnościowe stadiony mają Sassuolo i Udinese.
Profil E-mail PW
Luke Dodano: 4 miesiące temu | Karma: 0
Wszycy się jarają tym stadionem, a prawda jest taka, że dużo on nam nie pomoże. Z roku na rok mamy straty po 50 baniek, ile ten stadion nam da? 15-20 baniek? Jeszcze bokiem wyjdzie ten stadion bo się Amerykance nie odawala od Romy.
Profil E-mail PW
RoMaO Dodano: 4 miesiące temu | Karma: 1
Dlaczego nikt nie komentuje wypowiedzi Baldissoniego? ;P
Profil E-mail PW
abruzzi Dodano: 4 miesiące temu | Karma: 1
:) Bo gość jest całkowicie "irrelevant".
Profil E-mail PW
Werewolf Dodano: 4 miesiące temu | Karma: 1
Też mam wrażenie, że całe posiadanie klubu to jest przy okazji wielkiej inwestycji budowlanej, której elementem jest stadion...zespół jest tylko pretekstem, takie małżeństwo z najbrzydszą córką króla, by móc rościć sobie pretensje do spornych ziem...

Poza tym to Pallotta jak zwykle pajac - nic się chłop nie zmienił
Jeśli chodzi o kontrakt Spalla - zdecydowanie Spalletti się nie skończył - po rewanżu z Lyonem mamy ciągle prawo z optymizmem patrzeć na rewanż w CI i obronę 2. miejsca, jeśli James go chce, to prosta sprawa: Panie Luciano oto gotowy kontrakt, szanujemy Pana deklaracje więc jest gotowy i czeka na Pana podpis jeśli faktycznie coś Pan z zespołem wygra, jeśli nie to droga wolna, ale sugerujemy przemyślenie sprawy i pozostanie mimo wszystko (jeśli im zależy) - potem piłka po stronie Spalla i gra otwartymi kartami - nie ma się co Luckowi dziwić, że zwleka, bo NIKT na świecie nie wie, co czeka zespół przez lato i może się okazać, że będzie miał gorszą grupę podwładnych niż teraz, bo że prezio będzie nadal nieobecny to pewne

i wreszcie nie rozumiem zupełnie tej karmy przy pierwszym komentarzu pod newsem...
Profil E-mail PW
riss Dodano: 4 miesiące temu | Karma: 0
O ile zespół się nie posypie w maju................ Spall odejdzie i owczym pędem może odejść 2-3 piłkarzy. Totti skończy karierę, a DDR odejdzie do MLS to mogą być całkiem jaja. Ktoś z dwójki Manolas Rudiger odejdzie a może nawet dwóch, oboje są kuszeni większą kasą............
Kartka z kalendarza
  Wydarzenie na dzisiaj (2017-07-25):
  • Brak
Shoutbox
 • roma4ever; 27 minut temu

  Z tego co wiem to w każdym okienku klub może kupić jednego spoza UE. My sprzedalismy Salah a więc "zwolnilo" mam się jedno miejsce, czyli możemy kupić 2 spoza UE (kolarov, under). Jeśli się mylę to dołączam się do pytania na które próbowałem odpowiedzieć :D

 • CanisLupus; 27 minut temu

  Nie liczą się chyba, bo są po sezonie w Serie A? Jakoś tak to chyba było. Jak bierzesz prosto z buszu albo z innej ligi to wtedy jest traktowany jak "dziki bez paszportu".

 • samber; 38 minut temu

  a jak jest z tymi miejscami? - Castan, Gerson, Sadiq, Iturbe też się liczą?

 • mark_oni; 1 godzinę temu

  Jaki Lucas, wiadomo przecież, że nie mamy już miejsca dla graczy spoza UE.

 • mold; 2 godziny temu

  wzorem Amerykanów coraz mniej szanuje się tradycję tego klubu, dobrze że przypominacie o ważnych datach w historii Romy, od dzisiaj będąc świadomym istnienia funkcji "zaproponuj newsa" zacznijcie szerzyć wiedzę o korzeniach Giallorossich. Proponuję napisać o dzisiejszych urodzinach De Rossiego, zostało tylko 80 minut

 • Gregu; 2 godziny temu

  Ja to jednak liczę na tego Mahreza, a ewentualnością dla niego może być Lucas

 • CanisLupus; 2 godziny temu

  No ale już takie słuchy chodzą w przyrodzie ...

 • Gregu; 2 godziny temu

  Nasri jako alternatywa? Przecież on nawet sie nie nadaję na alternatywę ewentualnej alternatywy ;/

 • CanisLupus; 2 godziny temu

  Jeśli Nasri faktycznie ma być alternatywą dla Mahreza, to znaczy, że do firmy wpuszczono nam sabotażystę-likwidatora i marionetkę pewnego "Pana" :(

 • Gregu; 2 godziny temu

  Akurat to pisane było półżartem ;)

 • ucash; 2 godziny temu

  @Gregu: wszyscy wiedzą, że 22 lipca. podstawa.

 • Gregu; 2 godziny temu

  Zresztą kto to wie czy lepiej pisać takiego newsa 7 czerwca czy 22 lipca :D

 • Gregu; 3 godziny temu

  Co do tamtej niefortunnej wypowiedzi to myślałem, że pisałeś do molda, wybacz.

 • Jery; 3 godziny temu

  Gregu może dlatego że znał tą funkcję? Albo może dlatego że jest albo był w redakcji asroma.pl? Albo co najważniejsze, dlatego że jest kibicem Romy? Powodów jest trochę, pierwszy odezwał się na zarzuty o braku takiego newsa. Zapamiętam sobie tą funkcję i może za rok dodam taki news :D ale wątpię żeby mój post tutaj przeszedł pozytywnie weryfikację przez adminów :D

 • riss; 3 godziny temu

  Nasri to by była nawet nie petarda, a kaposzon hahahaha piłkarz tak dobry ze tylko na rezerwę się nadaje

Tabela / Strzelcy - Serie A
Klub M P
1. Juventus Turyn 38 91
2. AS Roma 38 87
3. SSC Napoli 38 86
4. Atalanta Bergamo 38 72
5. SS Lazio Rzym 38 70
6. AC Milan 38 63
Zobacz pełną tabelę
Wyniki Serie A
38 kolejka - 27-28 maja 2017
 • Atalanta
  1 : 0
  Chievo
 • Bologna
  1 : 2
  Juventus
 • Cagliari
  2 : 1
  Milan
 • Sampdoria
  2 : 4
  Napoli
 • Crotone
  3 : 1
  Lazio
 • Fiorentina
  2 : 2
  Pescara
 • Inter
  5 : 2
  Udinese
 • Palermo
  2 : 1
  Empoli
 • Torino
  5 : 3
  Sassuolo
Ankieta

Obecnie żadna sonda nie jest aktywna

Ranking graczy / typera
Poz. Użytkownik Pkt
1 Berbla87 56100
2 Narfi 46680
3 Kamil90 9100
4 fl4shu 7920
5 Cichy 3223
Ostatnio na forum
Statystyki strony