t
Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Aktualnie na stronie przebywa 202 gości oraz 2 użytkowników!
Zarejestruj
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -

Pallotta: Chciałbym zatrzymać Spallettiego, to on zdecyduje

James Pallotta był wyjątkowo rozmowny po wczorajszym meczu z Sassuolo, udzielając obecnym mediom wywiadów.

PALLOTTA W STREFIE PRASOWEJ
Monchi?
- Kto? Dlaczego mam ci o tym mówić? Dlaczego mam wam zdradzać nasze strategie? Dlaczego mamy mówić publicznie wszystko to, co chcemy robić? Chcę po prostu wyjaśnić, że nie ma dla was sensu ujawniać czegoś, co nie zostało w całości określone.

Derby?
- Absolutnie, możemy to zrobić. Widząc jak graliśmy z Lyonem, mogliśmy zdobyć 5, 6, 7 goli, jeśli powtórzymy ten występ i z odrobiną szczęścia, może nam się udać. Wiem, że wybiegniemy na boisko zmotywowani i zdeterminowani, aby się nam udało.

Dzisiejszy mecz?
- Trochę wolny start w pierwszej połowie, widzieliśmy wszyscy. Po przerwie doszło do korekt taktycznych i poszło dużo lepiej. Pięknie jest wygrać, nadal jesteśmy na drugim miejscu z komfortową przewagą nad Interem i Lazio. Celem jest Liga Mistrzów i z odrobiną szczęścia Juve może zaliczyć wpadkę. To bardzo ciężki sezon, zatem nie wiadomo jak się może zakończyć.

Colette odszedł...
- Ja o to poprosiłem, jest dobrym człowiekiem, ale nie był za bardzo skuteczny.

Karny w meczu Juve-Milan?
- Wolę nie rozmawiać o karnych w ostatniej minucie dla innych zespołów, nie chcę polemiki na temat sędziów. 

Cel?
- Liga i Puchar Włoch. Jeśli o mnie chodzi, najważniejszym celem jest awans do Ligi Mistrzów, co jest bardzo ważne pod względem przychodów. Chcemy wygrać Puchar Włoch, ale awansować też do Ligi Mistrzów.  

Styczniowe mercato?
W tym sezonie styczniowe mercato było ogólnie rozczarowujące w całej Europie. Było mało ruchów, to był ogólny trend.

Spalletti?
- Jakie jest pytanie? Spalletti powiedział, że powiedziałem, że jest coś nowego? Interesujące. To zależy od niego. Zrobimy wszystko co jest właściwe dla drużyny, w jego interesie. Staram się poprawiać drużynę i błędy mogą się zdarzyć. Czy popełniliśmy już błędy? Tak, jasne, ale w ostatnich latach awansowaliśmy dwa razy z kolei do Ligi Mistrzów, a potem do eliminacji. W toku są też inne sprawy, wykonujemy dyskretną pracę, rozmawiamy o stadionie. Jestem bardziej autokrytyczny niż ktokolwiek inny. To co robię jest zawsze w interesie zespołu, zarówno jeśli chodzi o operacje transferowe, trenera, o wszystko, co robimy. Nie mogę ujawnić jakie są nasze strategie.

Obniżenie ceny biletów może pomóc zapełnić stadion?
- Nie sądzę, że to jest problemem, wydaje mi się większy. Myślę, że grając w niedzielę wieczorem, jest wiele osób, które mają dzieci i które muszą iść jutro rano do szkoły. Nie ma transportu publicznego, nie ma w bliskości parkingów, jest rzeczywiście ciężko. Przeciwnie, biorąc pod uwagę wszystkie te problemy wydaje mi się, że mamy bardzo liczną publiczność. W przyszłości będziemy mieli własny stadion, z adekwatnym parkingiem, dużo bardziej przyjazne miejsce dla kibiców. Myślę, że najlepszą rzeczą, jaką może zrobić prasa, to wywieranie presji na instytucjach, aby ułatwić realizację stadionu, który pomógłby również miastu.

Nowe usługi konferencyjne w sprawie stadionu?
- Nie, nie ma żadnych powodów, aby je rozpoczynać, nie ma powodów, aby zamykać obecne i otwierać nowe. 

PALLOTTA DLA MEDIASET
Stadion?
- Wszystko idzie idealnie, mamy nadzieję zacząć w czerwcu. Relacje ze Spallettim są świetne, daje bardzo dużo Romie, mam nadzieję, że może zostać. 

Przyszłość Tottiego i Spallettiego?
- Myślałem, że rozmawiamy o meczu!

Cele?
- Celem jest Liga Mistrzów, jest przerwa, która jest dobrą wiadomością, aby odzyskać siły, mimo że mamy wielu reprezentantów drużyn narodowych, którzy zagrają. Mamy uzyskaną przewagę nad Lazio i Interem, jestem pewien, że względu na kalendarz,  zajmiemy drugie miejsce. Liga Mistrzów jest naturalnym miejscem dla tego klubu i cieszę się, że często awansujemy, niestety w tym sezonie czerwone kartki wpłynęły na mecz z Porto. 

PALLOTTA DLA SKY
Żal po odpadnięciu z Lyonem?
- Myślę, że graliśmy dobrze. Mieliśmy wiele okazji, aby strzelić, to był jeden z najlepszych meczów, odkąd tu jestem. Oddaliśmy 25 strzałów i przez 95 minut cały zespół grał dobrze. Takie rzeczy się zdarzają.

Spalletti będzie trenerem Romy w przyszłości?
- Na pewno do końca maja, potem zależy od Luciano. Chciałbym, aby został. Podoba mi się jego styl gry, podoba mi się z taktycznego punktu widzenia. Oglądam jego treningi, pdooba mi się bardzo, że go tutaj mamy. Chciałbym zatrzymać Spallettiego, to on zdecyduje. To nie zależy ode mnie. 

Nowe umowy Tottiego i De Rossiego?
- Jeszcze nie rozmawialiśmy o ich kontraktach. Totti ma po tym kontrakcie kolejne sześć lat i może zostać w Romie  roli dyrektora. Nie mieliśmy nowych rozmów, ale mamy jeszcze kilka miesięcy na rozmowy. Walczymy o Ligę Mistrzów, musimy myśleć o wygrywaniu kolejnych meczów. Czekają nas mecze na szczycie. Musimy myśleć o tym, nie o odnowieniach kontraktów.

Chcesz zbudować w przyszłości młody zespół?
- Interesujące jest to, co zrobiliśmy w ostatnich dwóch latach z młodymi. Mamy wielu interesujących graczy, którzy są rozsiani po Włoszech. Będziemy to kontynuować, będziemy jeszcze bardziej konkurencyjni, choć sezon jeszcze się nie skończył, Juventus musi jeszcze zagrać z nami i Napoli. 

Jakie masz relacje z kibicami Romy?
- Spotykam mnóstwo ludzi na ulicach, którzy mnie pozdrawiają i życzą mi dobrze, mamy świetne relacje. Sytuacja Curva Sud nie zależy od nas, ale od instytucji, jeśli bariery zostaną usunięte, oni wrócą. Ciężko jednak przychodzić kibicom na stadion, mecze kończą się o 23, trudno jest wrócić do domów. Parkingi są daleko, transport publiczny jest słaby. 

PALLOTTA DLA RAI
Kontrakty Tottiego i Spallettiego?
- Nie chcę rozmawiać o tym dziś wieczorem. Z Francesco rozmawialiśmy już w zeszłym roku.

Twoim zdaniem Totti zostanie również na przyszły sezon?
- Według mnie tak, rozmawialiśmy o tym, ale to nie zależy ode mnie, a jedynie od niego. Oczywiście, że chciałbym, żeby został.

Jest jakiś limit czasowy, jeśli chodzi o decyzję Spallettiego?
- Nie rozmawiałem głębiej z trenerem, ale nie ma problemów. Przeciwnie, myślę, że kreują je media. Teraz najważniejsze jest mówienie o tym jak dobrze się spisuje. Wkrótce porozmawiam z Luciano. 

Są problemy, jeśli chodzi o przyszłość, jeśli chodzi o rolę właściciela?
- Nie ma problemów w drużynie. Mam swoją strategię i nie chcę jej w tej chwili nikomu ujawniać.

Monchi będzie przyszłym dyrektorem sportowym?
- Nie zamierzam ujawniać nikomu naszych strategii, być może jest jakiś problem w tłumaczeniu...

Karma: +1
20.03.2017; 14:25 źródło: pagineromaniste.com dodał: abruzzi
czytaj więcej o:

Komentarze (17)

Profil E-mail PW
abruzzi Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: -2
Groteskowy prezydent. Jak mawiam, "mistrz suspensu". Jakie to wielkie strategie ukrywa? Nowy język na klubowym profilu na facebooku, bo chyba nie sponsora. Zdecyduje trener? Aha. Jak zawsze przyjechał tylko po stadion, a raczej biura, które zostaną tam wybudowane. Drużyna? Jaka drużyna?
Profil E-mail PW
CanisLupus Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: 0
On w zasadzie ma jedną strategię; wybudować ten stadion a przede wszystkim latający cyrk MP wokół niego. I potem liczyć z tego wszystkiego szmal. O piłce pitoli, bo się na niej nie zna. Może to i lepiej. Ja od niego chcę i w skrytości wymagam, tylko stadionu. Tyle on może dać Romie. Reszta w rękach dyrektorów i sensownego trenera. Oparcia w Prezydencie drużyna i trener nie mają i mieć nie będą, bo każdy o tym wie, że Pallotta to piłkarski laik i ignorant. Jak już James jest, to niech jest i trzyma się podstawowej sentencji przysięgi Hipokratesa; "Przede wszystkim nie szkodzić".
Profil E-mail PW
marbas Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: 2
Strategie jakąś ma, w końcu jest biznesmenem i bez strategii pieniędzy by się nie dorobił. A ponieważ jest biznesmenem dobrze wie, że nie może pochwalić się swoją strategią, tylko starać się ją realizować.
Profil E-mail PW
CanisLupus Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: 0
marbas
Strategię ma biznesową a nie sportową. Chce wybudować kiermasz a drużynę poprowadzi Lenin z Sołżynicynem. Chyba że wiesz coś o czym my nie wiemy?
Profil E-mail PW
marbas Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: 0
Jasne, że to strategia biznesowa. Tylko co z tego, będą pieniądze przyjdą i sukcesy. Taki romantyczny futbol
Profil E-mail PW
CanisLupus Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: -1
Tak jak w Paryżu? ;)
A może będzie tak; "Zarobiłem sobie pieniądze, to sobie je schowam do kieszeni" ?? Kto bogatemu Jamesowi zabroni?
Profil E-mail PW
marbas Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: 2
Jeśli wolisz bić się o 2 miejsce zamiast być mistrzem tak jak nieudacznicy z Paryża, walczyć w LE zamiast wojować w LM i nie zdobywać pucharów, to ok.
Profil E-mail PW
marbas Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: 1
Zresztą o czym my dyskutujemy. Każdy klub w tej fazie LM zarabia petrodolary w przeciwieństwie do nas.
Profil E-mail PW
CanisLupus Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: 0
marbas
Ja wiem że ty jesteś marzycielem :) Ja też nim jestem. Tylko mam obawy, co do zamierzeń Pallotty. On da Romie stadion, tylko co Roma i kiedy będzie z tego miała, to już inna bajka.
Profil E-mail PW
marbas Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: 2
Stadion da nam stabilność. A prezydenci się zmieniają :P
Profil E-mail PW
volt17 Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: 0
Mimo wszystko są lepsze strategie, bo pieniądze nie gwarantują sukcesów ale sukcesy gwarantują pieniądze.
Profil E-mail PW
abruzzi Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: 3
Nikt nie powiedział, że to będzie stadion Romy i zyski pójdą do Romy, a wręcz przeciwnie. To będzie stadion tych, którzy za niego zapłacą i jak coś skapnie, to jakaś część. Po drugie Juventus wyciąga na stadionie +12 mln euro na rok więcej niż my z biletów z Olimpico minus opłata za stadion. Także nie rozumiem tej całej propagandy, że jak będzie stadion, to stanie się jakieś nie wiadomo co.
Do wszystkiego trzeba głowy i pomysłów, a nie stadionu. Pallotta dokapitalizował klub w tym sezonie 80 mln euro, tzn. dorzucił z własnej kieszeni. Także tak to prowadzą, że trzeba dokładać z własnej kieszeni. W Serie A stadion miała już Reggiana, która od lat nie może wyjść wyżej niż Lega Pro. Własnościowe stadiony mają Sassuolo i Udinese.
Profil E-mail PW
Luke Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: 0
Wszycy się jarają tym stadionem, a prawda jest taka, że dużo on nam nie pomoże. Z roku na rok mamy straty po 50 baniek, ile ten stadion nam da? 15-20 baniek? Jeszcze bokiem wyjdzie ten stadion bo się Amerykance nie odawala od Romy.
Profil E-mail PW
RoMaO Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: 1
Dlaczego nikt nie komentuje wypowiedzi Baldissoniego? ;P
Profil E-mail PW
abruzzi Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: 1
:) Bo gość jest całkowicie "irrelevant".
Profil E-mail PW
Werewolf Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: 1
Też mam wrażenie, że całe posiadanie klubu to jest przy okazji wielkiej inwestycji budowlanej, której elementem jest stadion...zespół jest tylko pretekstem, takie małżeństwo z najbrzydszą córką króla, by móc rościć sobie pretensje do spornych ziem...

Poza tym to Pallotta jak zwykle pajac - nic się chłop nie zmienił
Jeśli chodzi o kontrakt Spalla - zdecydowanie Spalletti się nie skończył - po rewanżu z Lyonem mamy ciągle prawo z optymizmem patrzeć na rewanż w CI i obronę 2. miejsca, jeśli James go chce, to prosta sprawa: Panie Luciano oto gotowy kontrakt, szanujemy Pana deklaracje więc jest gotowy i czeka na Pana podpis jeśli faktycznie coś Pan z zespołem wygra, jeśli nie to droga wolna, ale sugerujemy przemyślenie sprawy i pozostanie mimo wszystko (jeśli im zależy) - potem piłka po stronie Spalla i gra otwartymi kartami - nie ma się co Luckowi dziwić, że zwleka, bo NIKT na świecie nie wie, co czeka zespół przez lato i może się okazać, że będzie miał gorszą grupę podwładnych niż teraz, bo że prezio będzie nadal nieobecny to pewne

i wreszcie nie rozumiem zupełnie tej karmy przy pierwszym komentarzu pod newsem...
Profil E-mail PW
riss Dodano: 9 miesięcy temu | Karma: 0
O ile zespół się nie posypie w maju................ Spall odejdzie i owczym pędem może odejść 2-3 piłkarzy. Totti skończy karierę, a DDR odejdzie do MLS to mogą być całkiem jaja. Ktoś z dwójki Manolas Rudiger odejdzie a może nawet dwóch, oboje są kuszeni większą kasą............
Kartka z kalendarza
  Wydarzenie na dzisiaj (2018-01-16):
  • Brak
Shoutbox
 • Totnik; 1 godzinę temu

  a czy ktos sie ludzil ze za Monchiego bedzie inna polityka ?? Tylko ze pan Hiszpan narazie sprzedaje grajkow Sabata, ciekawe czy ktos bedzie chcial kupic za taki hajs ten szrot co On sprowadza, co jak co ale Sabat potrafil tanio kupic i ladnie sprzedac, zacny z niego handlarz zywym towarem a Monchi ? to co sprowadza ciezko bedzie opchnac :/

 • marbas; 7 godzin temu

  Ja na miejscu Romy, założyłbym jakąś stronę z licytacjami. Zaprosił największe kluby i dał np ogłoszenie "Jutro rozpoczynamy licytację Radji Naingollana. Cena wyjściowa 30 mln euro". I załóżmy, że taki Conte chciałby go sprowadzić. No to Mourinho podbijał by cenę, wiadomo ze złośliwości. Aż tu nagle dojechali by do 100 mln euro a tu zgodnie z umową trzeba kupić. Byśmy tym sposobem przynajmniej lepsza kasę zarabiali.

 • Thomas; 8 godzin temu

  Montella ma badziewny warsztat trenerski. Pamiętam, że jak był piłkarzem to nie nazywałbym się jego fanem, ale miałem do niego jakiś sentyment. Teraz, gdy jest trenerem pozostała tylko ironia....

 • Tristan; 8 godzin temu

  jeśli te wszystkie transfery/wymiany dojda do skutku to oglądam Rome tylko do dwumeczu z szachtarem, bo pewnie i tak nas wy*uchaja i wtedy sezon stracony

 • marbas; 10 godzin temu

  Kolejny Polak blisko Sampdorii. Jach podobno matam trafić.

 • Wuju; 14 godzin temu

  abruzzi ogladalem calutki ten mecz. Można było plakac ze śmiechu. Dawno nie było tak konkretnego i stanowczego goscia z gwizdkiem :)))) jaki bulwers miał jeszcze :))))

 • always; 17 godzin temu

  raczej sedzia, pilkarz niczemu nie jest winien

 • KibicRomy; 18 godzin temu

  Sędzia wywalił się z piłkarzem. Wstał i chciał skosić tego piłkarza,nie udało mu się to druga żółtą pokazał za nie uważacie na boisku. A w konsekwencji czerwona. Głupi sędzia głupi piłkarz który w niego wpadł.

 • always; 18 godzin temu

  gosc pojechal po calosci, chcial podlozyc noge pilkarzowi haha

 • abruzzi; 19 godzin temu

  Zawiesili na czas nieokreślony tego nieogara, który sędziował wczoraj Nantes-PSG.

 • always; 21 godzin temu

  sorki dwa mecze:)

 • scipio; 21 godzin temu

  W tym derby z betisem na dzien dobry

 • Totnik; 22 godzin temu

  dwa w lidze juz wdupczyl

 • always; 22 godzin temu

  dopiero jeden mecz pod jego wodza przegrali:P

 • Totnik; wczoraj o 04:54

  a Aeroplano wtopa za wtopa :)

Tabela / Strzelcy - Serie A
Klub M P
1. SSC Napoli 20 51
2. Juventus Turyn 20 50
3. Inter Mediolan 20 42
4. SS Lazio Rzym 19 40
5. AS Roma 19 39
6. UC Sampdoria 19 30
Zobacz pełną tabelę
Wyniki Serie A
20 kolejka - 5-6 stycznia 2018
 • Chievo
  1 : 1
  Udinese
 • Fiorentina
  1 : 1
  Inter
 • Spal
  2 : 5
  Lazio
 • Benevento
  3 : 2
  Sampdoria
 • Napoli
  2 : 0
  Verona
 • Genoa
  1 : 0
  Sassuolo
 • Milan
  1 : 0
  Crotone
 • Torino
  3 : 0
  Bologna
 • Cagliari
  0 : 1
  Juventus
Ankieta

Obecnie żadna sonda nie jest aktywna

Ranking graczy / typera
Poz. Użytkownik Pkt
1 grubyswa 33400
2 krzywaczek 20518
3 Berbla87 19950
4 Phoenix 10904
5 abruzzi 8687
Ostatnio na forum
Statystyki strony
 • Newsów: 17915
 • Użytkowników: 2621
 • Ostatni użytkownik: Django17
 • Istnieje od: 5441 dni
 • Gości online (anonimowych użytkowników): 202 (0)
 • Użytkownicy online (2):

  sowiet86 , Totnik